Wszystko o parabankach

Wszystko o parabankach

Obecnie okryte złą sławą, jeszcze jakiś czas temu cieszące się ogromną popularnością, parabanki to sposób na szybkie pieniądze i kredyty na poczekaniu. Jak funkcjonują instytucje bankowe? Na czym zarabiają?

Wiele osób byli parabanki ze zwykłymi bankami. To duży błąd. Przede wszystkim dlatego, że parabanki są traktowane jako zwykłe działalności gospodarcze o charakterze bankowym (przedsiębiorstwa finansowe) oraz nie podlegają żadnym licencjom i rekomendacjom.

Podstawową zaletą parabanków jest łatwy dostęp do gotówki, kredyty bez wielu formalności oraz szybkość wykonania usług oraz pożyczki na duże sumy. Kusi to przede wszystkim tych, którzy maja problemy z uzyskaniem świadczeń w zwykłych bankach lub znajdują się w ewidencji dłużników.

Tak naprawdę wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z chwytów marketingowych stosowanych przez parabanki oraz trików przyciągających zainteresowanych. Okazuje się, że większość usług nie wygląda korzystnie w praktyce. Wysokie oprocentowanie kredytu, ogromne prowizje i raty, które obciążą domowy budżet na lata.

Źródłem zarobku dla parabanków są przede wszystkim koszty operacyjne oraz oprocentowanie pożyczek. Czasami klient musi oddać 1000% pobranej sumy. To ogromne marże i niespotykane w bankach (które posiadają pełnię praw).

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Komentarz surowcowy
Next Gdzie kryzys nie dotarł?

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 6 komentarzy

Rekordowo dobry czas dla rynku nieruchomości przemysłowych. Tylko 6 proc. magazynów w Polsce jest dostępne

W 2015 roku wynajęto ponad 2,2 mln mkw. magazynów. Rekordowo wysoki popyt sprawił, że wskaźnik niewynajętej powierzchni spadł w ciągu roku z 10 proc. do nieco ponad 6 proc. Jednocześnie w szybkim tempie

Nieruchomości 0 Comments

Rośnie polski rynek materiałów budowlanych

Krajowy rynek materiałów budowlanych prężnie się rozwija i staje się coraz bardziej nowoczesny. Pod tym względem jest porównywany do dojrzałego rynku zachodnich sąsiadów. Niektóre segmenty są mniejsze niż kilkanaście lat temu,

ABC inwestowania 0 Comments

Przybywa hoteli ekonomicznych w dobrych lokalizacjach. Więcej będzie też apartamentów na długi wynajem

W Polsce działa ponad 2,5 tys. hoteli i ich liczba rośnie rocznie o ok. 5-10 proc. W ostatnich latach budowanych było więcej obiektów luksusowych, teraz szybciej rozwija się segment hoteli ekonomicznych, dwu-

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź