Przegląd poranny 7 lipca

Przegląd poranny 7 lipca

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kurs eurodolara kontynuował osuwanie się w dół, poniżej poziomu 1,3580. Analogicznie, dolar umacniał się względem franka szwajcarskiego. USD umocnił się na początku sesji w Azji także względem GBP, jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację tej pary walutowej. Z kolei na wykresie USD/JPY po początkowej zwyżce, niedźwiedzie ją praktycznie w całości zniwelowały.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Christine Lagarde z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedziała, że światowa gospodarka w tym roku nie zdoła wypracować wzrostu na poziomie 3,6%.

– W czerwcu liczba ogłoszeń o pracę w internecie w Australii wzrosła o 4,5% m/m. Z kolei liczba ogłoszeń o pracę w prawie spadła o 2,3% m/m.

– Christian Noyer z ECB powiedział, że strefa euro powinna uniknąć deflacji, ale inflacja pozostanie bardzo niska.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous MdM: rośnie liczba beneficjentów
Next Spokojny koniec tygodnia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sytuacja rynkowa FW20M14 rozpoczęły dzień zwyżką o przeszło 0,5%, tj. na poziomie 2375 pkt. Strona podażowa dość szybko przejęła inicjatywę i wraz z otwarciem rynku kasowego doszło do cofnięcia lekko

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sytuacja rynkowa W poniedziałek na rynku terminowym w Warszawie obyło się bez większych emocji. Kupujący najwyraźniej nadal wyczekiwali na reakcję globalnych rynków i przez większość sesji ograniczali się do utrzymywania

Analizy GPW 0 Comments

Kolejna zmiana oczekiwań

Zmienność nastrojów jakie panują na rynku jest zdumiewająca. Inwestorzy nie są w stanie zaznać spokoju. Już gdy wydawało się, że piątkowe dane z USA coś wyjaśniły, poniedziałek przyniósł kolejną niespodziankę.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź