Przegląd poranny 7 lipca

Przegląd poranny 7 lipca

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kurs eurodolara kontynuował osuwanie się w dół, poniżej poziomu 1,3580. Analogicznie, dolar umacniał się względem franka szwajcarskiego. USD umocnił się na początku sesji w Azji także względem GBP, jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację tej pary walutowej. Z kolei na wykresie USD/JPY po początkowej zwyżce, niedźwiedzie ją praktycznie w całości zniwelowały.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Christine Lagarde z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedziała, że światowa gospodarka w tym roku nie zdoła wypracować wzrostu na poziomie 3,6%.

– W czerwcu liczba ogłoszeń o pracę w internecie w Australii wzrosła o 4,5% m/m. Z kolei liczba ogłoszeń o pracę w prawie spadła o 2,3% m/m.

– Christian Noyer z ECB powiedział, że strefa euro powinna uniknąć deflacji, ale inflacja pozostanie bardzo niska.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous MdM: rośnie liczba beneficjentów
Next Spokojny koniec tygodnia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sytuacja rynkowa W trakcie wczorajszej sesji na rynek powróciło uspokojenie i kurs kontraktów terminowych w sporym stopniu odreagował poniedziałkowy spadek. Notowania FW20H14 rozpoczęły wczorajszą sesję z poziomu 2 429 pkt.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Prawdziwy dramat przeżyli inwestorzy na japońskiej giełdzie. Nikkei stracił aż 7,3% w reakcji na słaby chiński indeks PMI określający koniunkturę w sektorze przemysłowym, który spadł poniżej 50 pkt, co

Analizy GPW 0 Comments

Przegląd poranny 27 czerwca

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek do okolic 1,3575 USD, a następnie dynamiczne odbicie do zakresu 1,3617 USD. Analogiczne ruchy obserwowaliśmy na większości par x/USD, m.in.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź