Przegląd poranny 7 lipca

Przegląd poranny 7 lipca

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kurs eurodolara kontynuował osuwanie się w dół, poniżej poziomu 1,3580. Analogicznie, dolar umacniał się względem franka szwajcarskiego. USD umocnił się na początku sesji w Azji także względem GBP, jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację tej pary walutowej. Z kolei na wykresie USD/JPY po początkowej zwyżce, niedźwiedzie ją praktycznie w całości zniwelowały.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Christine Lagarde z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedziała, że światowa gospodarka w tym roku nie zdoła wypracować wzrostu na poziomie 3,6%.

– W czerwcu liczba ogłoszeń o pracę w internecie w Australii wzrosła o 4,5% m/m. Z kolei liczba ogłoszeń o pracę w prawie spadła o 2,3% m/m.

– Christian Noyer z ECB powiedział, że strefa euro powinna uniknąć deflacji, ale inflacja pozostanie bardzo niska.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous MdM: rośnie liczba beneficjentów
Next Spokojny koniec tygodnia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa Od początku do końca konsekwentne redukowanie poniedziałkowych strat – tak można podsumować wtorkową sesję. Już na starcie WIG zyskiwał blisko 1,5% i do południa taki poziom był utrzymywany.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Środowe notowania na Książęcej rozpoczęły się od sporych wzrostów. Na otwarciu WIG20 zyskał 0,98% (2 400 pkt), a WIG 0,84%. Rynki europejskie rozpoczęły sesję również na plusie (DAX 0,46%,

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Lubawa

Opór: 1,82 zł Wsparcie: 1,64 zł Kurs spółki w ostatnim okresie dynamicznie wybił się powyżej średnioterminowej linii trendu spadkowego i utrzymuje się powyżej wspomnianej linii. Takie zachowanie zwiększa prawdopodobieństwo, iż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź