Przegląd poranny 7 lipca

Przegląd poranny 7 lipca

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kurs eurodolara kontynuował osuwanie się w dół, poniżej poziomu 1,3580. Analogicznie, dolar umacniał się względem franka szwajcarskiego. USD umocnił się na początku sesji w Azji także względem GBP, jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację tej pary walutowej. Z kolei na wykresie USD/JPY po początkowej zwyżce, niedźwiedzie ją praktycznie w całości zniwelowały.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Christine Lagarde z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedziała, że światowa gospodarka w tym roku nie zdoła wypracować wzrostu na poziomie 3,6%.

– W czerwcu liczba ogłoszeń o pracę w internecie w Australii wzrosła o 4,5% m/m. Z kolei liczba ogłoszeń o pracę w prawie spadła o 2,3% m/m.

– Christian Noyer z ECB powiedział, że strefa euro powinna uniknąć deflacji, ale inflacja pozostanie bardzo niska.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous MdM: rośnie liczba beneficjentów
Next Spokojny koniec tygodnia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja Wtorkowa sesja rozpoczęła się lekką przewagą byków, podkreśloną udanym atakiem na symboliczny poziom 2 400 pkt. Potem już było tylko lepiej i przed południem wykres FW20H14 znalazł się ok.

Analizy GPW 0 Comments

WIG: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa Nienajlepsza środowa sesja na rynku amerykańskim wraz ze sporymi spadkami w Japonii oraz eskalacją konfliktu wewnętrznego na Ukrainie w oczywisty sposób wywołały minorowe nastroje wśród warszawskich inwestorów. Skutkiem

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sytuacja rynkowa Notowania kontraktów terminowych rozpoczęły wczorajszą sesję z poziomu 2 478 pkt, przy czym zaraz po otwarciu kurs spadł do 2 473 pkt, ustanawiając dzienne minimum. Do godz. 16

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź