Ceny zbóż spadają przed raportem USDA

Ceny zbóż spadają przed raportem USDA

Notowania kukurydzy, pszenicy oraz soi dzisiaj kierują się na południe. W dużej mierze jest to rezultat oczekiwań związanych z dzisiejszą publikacją amerykańskiego Departamentu Rolnictwa.

Comiesięczny raport departamentu ma pojawić się o godzinie 18.00 polskiego czasu. Istnieje duża szansa, że USDA po raz kolejny podniesie w nim prognozy produkcji kukurydzy w USA do nowych rekordowych poziomów. Jeśli tak się stanie, notowania kukurydzy mogą powrócić do spadków. Jednak jakikolwiek inny komunikat prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu notowań kukurydzy.

1

Wykres 1. Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous Kolejna sesja rekordów na USD/RUB
Next Tydzień wyhamowania wzrostu na USD

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Próby odbicia na złocie

Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie. Zarówno rynki giełdowe jak też rynki walutowe nie przejawiały zbytniej ochoty na duże zmiany. Widoczna była jednak tendencja spadkowa na dolarze. Mocno zyskiwały rynki metali.

Analizy surowców 0 Comments

Sytuacja w Tajlandii spycha w dół cenę ryżu – raport surowcowy

We wtorek na rynkach towarowych znów dominował kolor czerwony. Spadek notowań indeksu CRB był jednak symboliczny – wyniósł 0,13%. Delikatnie wzrosły notowania m.in. ropy naftowej, palladu, złota, srebra, soi oraz

Analizy surowców 0 Comments

Zboża: powrót do spadków – raport surowcowy

Poniedziałkowa sesja na rynkach towarowych była zróżnicowana. Ogólnie indeks CRB zanotował delikatny wzrost (o 0,13% do poziomu 297,47 pkt.), tym samym wyhamowując spadki z wcześniejszych sesji. Delikatny wzrost notowań indeksu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź