Czy ceny działek wzrosną?

Czy ceny działek wzrosną?

Pandemia i niestabilna sytuacja na świecie przyczyniły się do ogólnych podwyżek. Inflacja wywiera ogromny wpływ na każdy aspekt życia, choć pewnie znaczna większość z nas w ogóle nie zauważa tego procesu. Również rynek mieszkaniowy w ostatnim roku uległ zmianom. Paradoksalnie, nawet szalejący wirus nie wpłynął obniżenie cen działek inwestycyjnych. W wielu miejscach koszty zakupu nieruchomości podskoczyły o kilkadziesiąt procent. Czy ceny działek budowlanych wzrosną jeszcze bardziej? I czy warto kupić działki inwestycyjne?

Dlaczego nieruchomości są takie drogie?

Na cenę działek inwestycyjnych ma wpływ wiele czynników. Istotne jest przede wszystkim położenie nieruchomości oraz jej parametry. Zazwyczaj za budynek znajdujący się w pobliżu większych aglomeracji trzeba będzie zapłacić więcej niż za podobnego metrażu lokal ulokowany w mniej dogodnym miejscu.

Niekiedy jednak i ta reguła może być myląca. Ludzie coraz częściej chcą uciekać z przeludnionych osiedli miejskich, poszukując spokojniejszej okolicy. Z pewnością jednak działka inwestycyjna położona w dobrze skomunikowanym miejscu, z dostępem do podstawowych usług i udogodnień będzie dla inwestora bardziej atrakcyjna.

Popyt generuje podaż? Niekoniecznie.

Analitycy zauważają, że w ciągu ostatnich miesięcy znacznie zwiększył się popyt na nieruchomości. Nie przeszkodziła temu niestabilna sytuacja związana z pandemią COVID-19. Rosnąca inflacja napędza ludzi do lokowania kapitału w bezpiecznych inwestycjach, a za taką uchodzi działka inwestycyjna, której wartość najprawdopodobniej z biegiem czasu jeszcze wzrośnie.

Przy jednoczesnym wysokim popycie, mamy do czynienia ze zróżnicowaną pod względem regionów podażą. Deweloperzy przez ograniczenia związane z pandemią mają spore problemy z zaspokojeniem popytu. Najczęściej dotyczy to większych miast i terenów podmiejskich, gdzie bardzo ciężko jest zdobyć nieruchomości. Sytuacja jest nieco inna w regionach mniej zaludnionych – tam wciąż można znaleźć atrakcyjne działki inwestycyjne.

Czy ceny działek wzrosną?

Nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby świadczyć o stabilizacji cen nieruchomości w najbliższym czasie. Działka inwestycyjna to obecnie doskonałe ulokowanie pieniędzy, a po ustąpieniu pandemii może stanowić przestrzeń do rozwoju planowanej firmy.

Zakup działki jest jednak kosztowny, dlatego warto rozsądnie wybierać grunty, które przyniosą realne korzyści. Najlepiej w trakcie poszukiwań wykorzystać doświadczenie specjalistów. Wiele atrakcyjnych nieruchomości na terenie całego kraju, które czekają na nowych właścicieli, posiada Orange Polska. Nasi fachowcy podpowiedzą, które grunty są najbardziej perspektywiczne, jeśli chodzi o zyski.

Czy kupno działki to dobra inwestycja?

Nieruchomości od lat cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Lokowanie kapitału w gruntach inwestycyjnych oraz budynkach zawsze było kojarzone z bezpieczeństwem i możliwością wygenerowania zysku. Ceny mieszkań w ciągu ostatnich lat znacznie się zwiększyły i na razie nic nie wskazuje na to, że trend ten ulegnie zmianie.

Inwestycja w działki wymaga jednak rzetelnej znajomości rynku. Tylko wówczas możliwe będzie dobranie odpowiedniej oferty, na której można będzie zarobić. Wśród ofert znaleźć można szereg propozycji, które ciężko jest samodzielnie przefiltrować- zwłaszcza pod kątem ich opłacalności. Dlatego polecamy skorzystanie ze wsparcia naszych specjalistów i bogatej listy nieruchomości, które mamy do zaoferowania.

Inwestycja w działki budowlane Orange Polska naprawdę się opłaca. Budynki i inne nieruchomości, które dawniej służyły nam jako lokalne centra telekomunikacyjne, dziś zostały odnowione i mogą służyć kolejnym inwestorom do prowadzenia swojego biznesu. Proponujemy sprzedaż lub wynajem lokali usługowych, nieruchomości oraz działek budowlanych znajdujących się w różnych częściach kraju. Nasi specjaliści chętnie doradzą przy wyborze konkretnej nieruchomości.

Previous Dlaczego warto kupić realme Watch 2 Pro? Klasa w przystępnej cenie
Next Roland Garros 2022 – Iga Świątek z drugim szlemem na koncie?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Branża meblarska to perła polskiej gospodarki

Według prognoz tegoroczna wartość eksportu mebli przekroczy 41,64 mld zł. Polskie firmy bardzo dobrze radzą sobie na zagranicznych rynkach. – To perła polskiej gospodarki, która z trzeciej pozycji może awansować na

Inwestowanie 0 Comments

Rynek środków ochrony roślin w ciągu 10 lat podwoił swoją wartość

W ubiegłym roku rynek środków ochrony roślin szacowano na blisko 3 mld zł. W ciągu 10 lat jego wartość się podwoiła. Środki ochrony roślin są niezbędne do produkcji wysokiej jakości

Inwestowanie 0 Comments

Zakłady bukmacherskie spodziewają się dynamicznych wzrostów w internecie

Kilka podmiotów ubiega się o zezwolenie na prowadzenie w Polsce legalnych zakładów bukmacherskich. Firma Totolotek spodziewa się zaostrzonej konkurencji na rynku. Operator stawia na rozwój kanałów online i mobile, bo te będą dynamicznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź