Roland Garros 2022 – Iga Świątek z drugim szlemem na koncie?

Roland Garros 2022 – Iga Świątek z drugim szlemem na koncie?

Powoli możemy przyzwyczajać się do żartu: „Pewne na świecie są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i kolejne zwycięstwo Igi Świątek”. Polska tenisistka wyczynia niesamowite rzeczy zapisując się w historii dyscypliny. W tenisie jednak bardzo trudno jest utrzymać się na szczycie przez dłuższy okres czasu. Mamy jednak nadzieję, że wysoka forma naszej zawodniczki utrzyma się do maja i czerwca, ponieważ na przełomie tych miesięcy czeka nas wielkoszlemowy Roland Garros.

W tenisie liczą się przede wszystkim szlemy

Nie ma co ukrywać, że to właśnie wielkoszlemowe turnieje są największym osiągnięciem w karierze tenisisty i tenisistki. Tego zabrakło w dorobku wielkiej zawodniczki, jaką była Agnieszka Radwańska. Iga Świątek sięgnęła po swój pierwszy tytuł mając zaledwie 19 lat, wygrywając Roland Garros 2019. Tenisistka z Raszyna doskonale spisuje się na mączce i na pewno będzie główną faworytką nadchodzącego turnieju. Przekonują o tym chociażby zapowiedzi dostępne na stronie protypy.pl. W tym roku, poza paryskim turniejem czekają nas jeszcze dwa szlemy: Wimbledon i US Open.

Liderka rankingu nie zwalnia tempa

Na ten moment, polska tenisistka może pochwalić się 23 wygranymi spotkaniami z rzędu. Wystarczyło to do wygrania czterech kolejnych turniejów, z czego dwa rangi WTA 1000. Świątek świetnie rozpoczęła także sezon na kortach ziemnych, wygrywając halowy turniej w Stuttgarcie. Miano liderki światowego rankingu pań absolutnie jej nie ciąży, a wręcz przeciwnie, uskrzydla. Młoda zawodniczka budzi sympatię kibiców na całym świecie według superbet opinie, nie tylko finezyjnymi zagraniami i charakterem, ale również zachowaniem poza kortem – jest skromna, uśmiechnięta i nie boi się wyrażać swojego zdania. Świadczy o tym wstążka z ukraińską flagą widniejąca na jej czapce. Rola liderki ma jednak pewien minus – każda zawodniczka gra przeciwko liderce na 110% swoich możliwości.

Iga Świątek faworytką do zwycięstwa w Roland Garros 2022

Patrząc na to, co wyczynia Świątek na korcie, nie może dziwić fakt, że jest ona niekwestionowaną faworytką do zwycięstwa w Roland Garros. Jednakże powtórzenie sukcesu z 2020 roku na pewno nie będzie zadaniem prostym. Na stronie naszetypy.pl możemy sprawdzić inne zawodniczki wymieniane w gronie faworytek. Jedną z nich jest obrończyni tytułu, Czeszka Barbora Krejcikowa. Na mączce dobrze spisują się także Hiszpanki: Paula Badosa oraz Garbine Muguruza. W gronie faworytem znajduje się także Greczynka, Maria Sakkari.

Previous Czy ceny działek wzrosną?
Next Rynki kapitałowy, walutowy i pieniężny – jakie są między nimi różnice?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ukraińska gospodarka wychodzi z recesji

Niemal równo dwa lata po podpisaniu porozumień mińskich wciąż nie widać końca konfliktu na Ukrainie. W ostatnich tygodniach sytuacja na wschodzie kraju się zaostrzyła, a w obwodzie donieckim toczą się walki z separatystami.

Wiadomości 0 Comments

ViaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Wiadomości 0 Comments

Ceny polskiej żywności na rynkach wschodnich wzrosły o 25-30 proc. To większy problem niż embargo

Na spadek eksportu na wschodnie rynki największy wpływ miało nie samo embargo, ale spadek wartości tamtejszych walut. Dewaluacja hrywny i rubla sprawiła, że ceny polskiej żywności poszybowała w górę o 25-30 proc. Mimo zawirowań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź