Czego rok 2020 nauczył nas o inwestowaniu w złoto?
Ci, którzy kupili złoto inwestycyjne w poprzednim roku, mogli osiągnąć nawet 20% zysku. Rok 2020 był kolejnym rokiem rekordowych cen złota. Czego możemy nauczyć się z minionego roku o inwestowaniu w złoto Jakie wnioski możemy wyciągnąć z rajdu cen złota w 2020 roku i co powinniśmy zrobić? Zapraszamy do dalszej lektury, jeśli jesteś zainteresowany poznaniem odpowiedzi.
Inwestowanie w złoto – zalety i wady
Zacznijmy od przeanalizowania głównych zalet i wad inwestowania w królewski metal i które z nich były najważniejsze w 2020 roku. Większość ludzi słyszała, że złoto jest najlepszą inwestycją w czasach kryzysu. W ciągu ostatniego roku okazało się to prawdą. Wiele optymistycznych prognoz dla rynku złota było błędnych. Wielu inwestorów na całym świecie dostrzegło potencjał złota jako korzystnej inwestycji z powodu zawirowań gospodarczych spowodowanych pandemią koronawirusa. Popyt na złoto był znacznie większy niż podaż, co doprowadziło do dynamicznego wzrostu jego ceny.
Wiąże się to z kolejną ważną korzyścią płynącą z inwestowania w królewski metal. Jedną z niewielu inwestycji kapitałowych, która może chronić przed inflacją jest właśnie złoto. Przypomnijmy, że inflacja w tym kraju osiągnęła najwyższy poziom od wielu lat. Z podobnymi problemami boryka się wiele innych państw.
Jesteście ciekawi, jak inwestować w złoto? Czy wymaga to dużego kapitału? Jest wiele korzyści z inwestowania w złoto, m.in. niski próg wejścia, łatwy dostęp do złota inwestycyjnego, niski koszt kapitału. Najpopularniejsza moneta kruszcowa jest droga i kosztuje kilka tysięcy złotych. Wielu dystrybutorów oferuje sztabki inwestycyjne o wadze już od 1 grama. W złoto można też zainwestować już od kilkuset złotych.
Ważne jest, aby kupować złoto tylko od godnych zaufania firm, które mają doskonałe opinie i działają na polskim rynku od dłuższego czasu.
Gdy musimy upłynnić inwestycję, nie powinno być problemu ze sprzedażą złota. Monety kruszcowe, sztabki złota i monety bulionowe można bez problemu obracać. Czy są jakieś wady inwestowania w złoto? Minusem inwestowania w złoto jest konieczność jego fizycznego przechowywania. Jeśli posiadasz duże ilości złota, może dojść do kradzieży. Warto w takim przypadku rozważyć profesjonalne zabezpieczenie swojej inwestycji, czy to w postaci zakupu sejfów, czy wynajmu skrytek depozytowych w bankach.
Czy inwestycja w złoto w 2020 roku była opłacalna?
Jak już wspomnieliśmy, inwestycja w złoto 2020 na początku przyniosła na koniec ponad 20% zysku. Jest to ogromny zysk, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat bankowych. O złocie jako długoterminowym aktywie porozmawiamy w następnym akapicie. Warto przyjrzeć się zmianom ceny złota w ciągu ostatnich 5 lat. Ponad 70% zyskali inwestorzy, którzy posiadają złote sztabki lub monety. Jako sposób na oszczędzanie na emeryturę i przyszłość swoich dzieci, inwestowanie w złoto jest warte rozważenia.
Czy warto inwestować w złoto w 2021 roku?
Nie jest jasne, czy inwestowanie w złoto jest opłacalne. Ponieważ współczesna gospodarka jest tak złożona, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowają się kursy złota w ciągu najbliższego roku. Zależy to również od tego, czy planujesz inwestycję krótkoterminową czy długoterminową. Inwestycje w złoto mogą przynieść straty w długim okresie, czy to kilku miesięcy, czy nawet kilku lat. Ale biorąc pod uwagę historyczne kursy złota, długoterminowe inwestycje w ten metal szlachetny zawsze przynosiły nam zyski. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota? Czy jest tak w 2021 roku? Większość banków inwestycyjnych i instytucji finansowych uważa, że w tym roku ceny złota będą nadal rosły. Być może warto rozważyć tę lokatę kapitału jako element naszej strategii dywersyfikacji.
Może to Ci się spodoba
Reklamodawcy coraz częściej sięgają po blogerów i vlogerów
W Stanach Zjednoczonych influencer marketing, czyli promocję przez liderów opinii, np. blogerów i vlogerów, w swojej komunikacji wykorzystuje blisko 65 proc. firm. W Polsce, choć mniej popularny, jest coraz częściej wykorzystywany przez marki.
Polskie firmy przodują w delegowaniu pracowników do Niemiec i Austrii
Już co piąty delegowany w Europie jest Polakiem. Większość wysyłanych pracowników to doświadczone osoby, informatycy i inżynierowie. Przekłada się to na zarobki – w Austrii i Niemczech są znacznie wyższe niż w innych krajach wybieranych
Do 2020 roku Polska może się nie wywiązać z unijnych wytycznych w sprawie OZE
Do 2020 roku udział OZE w polskim miksie energetycznym na wzrosnąć do 15 proc. – wynika z unijnego pakietu energetycznego. Zdaniem Grzegorza Wiśniewskiego z Instytutu Energetyki Odnawialnej nasz kraj może mieć jednak kłopoty
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!