Jakie jest najlepsze oświetlenie do sypialni?

Jakie jest najlepsze oświetlenie do sypialni?

Sypialnie to zazwyczaj mniejsze pomieszczenia w mieszkaniu lub domu, w których nie musimy mieć zbyt wielu rzeczy. Mimo wszystko potrzebne będzie kilka sprzętów.

Po pierwsze, niezbędne jest łóżko z poduszkami i kołdrą, a także kilka kompletów pasującej pościeli (200×220 lub 160×200), na jej miejsce firanki, zasłony, żaluzje lub rolety oraz oświetlenie sypialni. W zależności od wielkości sypialni i indywidualnych potrzeb, mogą się w niej jeszcze znaleźć meble i dekoracje, takie jak szafka nocna, szafa, komoda lub toaletka, lustra, zasłony, dywany, obrazy. Ważne jest, aby pamiętać, że oświetlenie sypialni jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać. Pozwala ono funkcjonować po zmroku i tworzy nastrój. Jakie jest najlepsze oświetlenie do Twojej sypialni? Jaka lampa do sypialni jest najlepsza? Czy warto kupić dodatkowe oświetlenie?

Sypialnie mają światło

O tym, jakie oświetlenie do sypialni będzie potrzebne, należy pomyśleć już podczas projektowania wymarzonych wnętrz. Pomieszczenie to często jest na tyle małe, że nie pozwala na wyeksponowanie dekoracji, dlatego głównymi elementami wystroju powinny być lampy, tekstylia okienne oraz pościel (200×220 lub 160×200, 140×200). Nie należy się spieszyć z ich zakupem. Zamiast tego warto poświęcić czas na poszukiwanie unikatowych, designerskich modeli. Równie ważna jak design jest jednak funkcjonalność oświetlenia sypialni. Nie muszą być one jasno oświetlone. Lampy do sypialni powinny być miękkie i ciepłe. Sypialnia nie powinna być ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna. Jest to miejsce, w którym można znaleźć ukojenie i spokój po ciężkim dniu. Jaka lampa do sypialni będzie najlepsza do tego celu? Czy warto dokupić dodatkowe lampy, a jeśli tak, to jakie?

Czytaj również: Dekoracje ścian – jaką wybrać?

Jaki typ lampy do sypialni?

Jeśli Twoje łóżko znajduje się w centralnej części sypialni z zagłówkiem zwróconym w stronę jednej ściany, a główne źródło światła zazwyczaj znajduje się na środku lub na suficie, będzie się wydawać, że lampa wisząca jest centralnie umieszczona nad łóżkiem/nogami. Główny sypialnia światło musi być źródłem dla miękkiego, ciepłego światła w projektant przypadku. Jaką lampę do sypialni powinieneś zatem wybrać? Istnieje wiele opcji dostępnych w zależności od tego, jak urządzony jest pokój. Do klasycznej sypialni pasuje żyrandol z kloszem z mlecznego szkła, a do sypialni w stylu glamour duża, kryształowa lampa. Aranżacja inspirowana loftem skorzysta z połączenia dużych, czarnych kabli i dużych żarówek. Pokój skandynawski można oświetlić prostą lampą z materiałowym abażurem, natomiast na suficie warto zawiesić lampę wykonaną z bambusa lub rattanu. Jakie oświetlenie do sypialni będzie najlepsze?

Dodatkowe oświetlenie w sypialni

Tak jak w każdym innym pomieszczeniu, oświetlenie w sypialni jest głównym źródłem światła. Lampa sufitowa może nie wystarczyć. Oświetlenie punktowe w sypialni może sprawić, że czytanie, rozwiązywanie krzyżówek i inne czynności, takie jak czytanie książek i gazet, staną się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Upewnij się, że na stolikach nocnych stoją dwie identyczne lampy. Dobrą opcją mogą być designerskie lampy ścienne i małe lampy sufitowe z długimi kablami. Te opcje oświetlenia dla sypialni mogą być takie same jak główna lampa lub zupełnie inne, ale wciąż pasujące do ogólnego stylu pokoju.

Previous Jak efektywnie wykorzystać swoje poddasze?
Next Czego rok 2020 nauczył nas o inwestowaniu w złoto?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zasady współpracy z agencjami wymagają głębokich zmian

W procesie zamawiania usług marketingowych coraz częściej uczestniczą działy zakupów. Ich uczestnictwo w tym procesie często wiąże się z twardymi negocjacjami cenowymi. Nowa rola tych działów oznacza, że potrzebne są nowe zasady

Wiadomości 0 Comments

Polacy zużywają 2–3 razy więcej energii niż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej

Blisko 70 proc. wydatków związanych z użytkowaniem lokalu stanowią opłaty za centrale ogrzewanie i prąd. Polacy zużywają 2–3 razy więcej energii niż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej. Tylko dzięki dokładniejszej kontroli zużycia rachunki mogłyby

Wiadomości 0 Comments

Polskie start-upy są bardzo innowacyjne i zwiększają zatrudnienie

Co siódma krajowa firma we wczesnym stadium rozwoju (tzw. start-up) prowadzi działalność patentową. Wśród pozostałych przedsiębiorstw odsetek ten wynosi około promila. Start-upy jednak z rezerwą podchodzą do zewnętrznych źródeł finansowania. Dotychczas

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź