Jak efektywnie wykorzystać swoje poddasze?

Jak efektywnie wykorzystać swoje poddasze?

Coraz więcej właścicieli domów decyduje się na zorganizowanie poddasza użytkowego. Jest to wyjątkowa przestrzeń, która posiada wiele skosów. Pozwalają one na stworzenie niezwykłego wnętrza o wielu możliwościach aranżacyjnych.

Jak się do tego przygotować?

Jeśli poddasze jest zbyt niskie, wszelkie prace rozpoczynamy od dokładnego wyliczenia jego powierzchni użytkowej. Nie bierzemy pod uwagę miejsc, które mają mniej niż sto czterdzieści centymetrów wysokości. 50% powierzchni użytkowej to te, które mieszczą się w przedziale od stu czterdziestu do dwustu dwudziestu centymetrów. Dopiero ta część poddasza, której wysokość jest większa niż dwieście dwadzieścia centymetrów jest uznawana za powierzchnię pełnowartościową. Należy pamiętać, że nawet niskie partie poddasza można wykorzystać na skrytki, szafy i schowki. Nie ma konieczności rezygnowania z przestrzeni na poddaszu.

Sypialnia

Poddasze to najbardziej prywatna i intymna przestrzeń w domu. Na poddaszu często panuje cisza i prywatność. Warto zaaranżować sypialnię na poddaszu. Przy wyborze mebli wybierz meble o niewielkiej wysokości. Dzięki temu nie będziemy na siebie wpadać, gdy będziemy wstawać lub kłaść się spać. Pamiętaj, aby dopasować wysokości pozostałych mebli do wysokości łóżka. Ważne jest, aby przy wyborze sypialni na poddaszu zwrócić uwagę na skosy i inne elementy konstrukcji. Możliwe jest, aby konstrukcja dachu była widoczna jako element dekoracyjny. Dla tych, którzy upierają się przy malowaniu zalecamy użycie jasnych kolorów. Sprawią one, że sypialnia optycznie wyda się wyższa.

Miejsce dla dziecka

Poddasze to świetne miejsce na sypialnię dla dziecka. Wysokie sufity pozwalają na zamontowanie daszku lub huśtawki na konstrukcji belkowej. Przyda się ona zarówno do zabawy, jak i do relaksu przed snem. Biurko najlepiej ustawić tyłem do skosu okna. Pozwoli to na dopływ naturalnego światła do biurka i ułatwi wstawanie. Skos zapewnia wystarczająco dużo miejsca na meble dziecięce. Istnieje wiele zakamarków i szczelin, które dzieci mogą wykorzystać do pobudzenia swojej wyobraźni. W kącie pod skosem można umieścić miękki fotel lub dywanik. Dzięki temu będzie to świetne miejsce do czytania bajek przed snem. Możesz też wykorzystać okno dachowe, aby wspólnie z dzieckiem zawiesić na nim ekspozycję, np. wiszące amulety lub dzwoneczki. O ile małemu dziecku łatwo jest urządzić pokój na poddaszu, o tyle w przypadku nastolatków może to być trudne. W sypialni dziecięcej niezbędna jest duża ilość światła słonecznego. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie okien połaciowych, które wpuszczają do pomieszczenia więcej światła słonecznego.

Łazienka

Urządzanie łazienki na poddaszu jest trudne. Ograniczające skosy mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie łazienki i zmusić do korzystania z nich. Praktyczną łazienkę możemy stworzyć niezależnie od wysokości ścianki kolankowej. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wanny pod skosami. Swobodne korzystanie z wanny będzie możliwe, jeśli będzie ona znajdowała się w odległości 1,9 m od krawędzi wyjścia. Wannę można umieścić przy oknie dachowym, dzięki czemu z wanny będziemy mogli spoglądać na niebo. Sprawi nam to dodatkową przyjemność.

Miejsce do przechowywania

Poddasze można wykorzystać na schowki lub skrytki. Łatwiej będzie przechowywać przedmioty i trudniej będzie je rozmieścić. Można również wykorzystać poddasze jako pomieszczenie gospodarcze, np. pralnię lub suszarnię.

Dobry projekt to przede wszystkim

Aranżacja poddasza może sprawiać problemy. Bardzo dobry projekt domu pozwoli Ci stworzyć stylowe i piękne pomieszczenie pod skosami.

Previous Jak inwestować przez Internet? Rozpocznij swoją giełdową przygodę
Next Jakie jest najlepsze oświetlenie do sypialni?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Egzotyczne wakacje w zimie? Dlaczego warto zabrać ze sobą kartę kredytową?

Któż z nas nie marzy o egzotycznych wakacjach w środku zimy? Gorące słońce, biały piasek  i bujna, zachwycająca roślinność są spełnieniem marzeń niejednego Polaka. Jeśli należysz do szczęściarzy, którzy mogą

Wiadomości 0 Comments

Firmy coraz częściej wyposażają swoje floty w auta hybrydowe

Rynek aut flotowych w Polsce rośnie dynamicznie. Coraz większe znaczenie mają na nim oszczędności, komfort i zagadnienia ekologiczne. Dlatego dużym zainteresowaniem klientów cieszą się auta hybrydowe, łączące napęd elektryczny ze spalinowym. Właśnie

Wiadomości 0 Comments

Światowy rynek gier komputerowych wart ponad 90 mld dolarów

91,5 mld dol. wart jest globalny rynek gier komputerowych – wynika z szacunków firmy Newzoo. W tym roku jego wartość może być bliska 100 mld dol. Wielkość polskiego rynku szacowana jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź