Jak efektywnie wykorzystać swoje poddasze?

Jak efektywnie wykorzystać swoje poddasze?

Coraz więcej właścicieli domów decyduje się na zorganizowanie poddasza użytkowego. Jest to wyjątkowa przestrzeń, która posiada wiele skosów. Pozwalają one na stworzenie niezwykłego wnętrza o wielu możliwościach aranżacyjnych.

Jak się do tego przygotować?

Jeśli poddasze jest zbyt niskie, wszelkie prace rozpoczynamy od dokładnego wyliczenia jego powierzchni użytkowej. Nie bierzemy pod uwagę miejsc, które mają mniej niż sto czterdzieści centymetrów wysokości. 50% powierzchni użytkowej to te, które mieszczą się w przedziale od stu czterdziestu do dwustu dwudziestu centymetrów. Dopiero ta część poddasza, której wysokość jest większa niż dwieście dwadzieścia centymetrów jest uznawana za powierzchnię pełnowartościową. Należy pamiętać, że nawet niskie partie poddasza można wykorzystać na skrytki, szafy i schowki. Nie ma konieczności rezygnowania z przestrzeni na poddaszu.

Sypialnia

Poddasze to najbardziej prywatna i intymna przestrzeń w domu. Na poddaszu często panuje cisza i prywatność. Warto zaaranżować sypialnię na poddaszu. Przy wyborze mebli wybierz meble o niewielkiej wysokości. Dzięki temu nie będziemy na siebie wpadać, gdy będziemy wstawać lub kłaść się spać. Pamiętaj, aby dopasować wysokości pozostałych mebli do wysokości łóżka. Ważne jest, aby przy wyborze sypialni na poddaszu zwrócić uwagę na skosy i inne elementy konstrukcji. Możliwe jest, aby konstrukcja dachu była widoczna jako element dekoracyjny. Dla tych, którzy upierają się przy malowaniu zalecamy użycie jasnych kolorów. Sprawią one, że sypialnia optycznie wyda się wyższa.

Miejsce dla dziecka

Poddasze to świetne miejsce na sypialnię dla dziecka. Wysokie sufity pozwalają na zamontowanie daszku lub huśtawki na konstrukcji belkowej. Przyda się ona zarówno do zabawy, jak i do relaksu przed snem. Biurko najlepiej ustawić tyłem do skosu okna. Pozwoli to na dopływ naturalnego światła do biurka i ułatwi wstawanie. Skos zapewnia wystarczająco dużo miejsca na meble dziecięce. Istnieje wiele zakamarków i szczelin, które dzieci mogą wykorzystać do pobudzenia swojej wyobraźni. W kącie pod skosem można umieścić miękki fotel lub dywanik. Dzięki temu będzie to świetne miejsce do czytania bajek przed snem. Możesz też wykorzystać okno dachowe, aby wspólnie z dzieckiem zawiesić na nim ekspozycję, np. wiszące amulety lub dzwoneczki. O ile małemu dziecku łatwo jest urządzić pokój na poddaszu, o tyle w przypadku nastolatków może to być trudne. W sypialni dziecięcej niezbędna jest duża ilość światła słonecznego. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie okien połaciowych, które wpuszczają do pomieszczenia więcej światła słonecznego.

Łazienka

Urządzanie łazienki na poddaszu jest trudne. Ograniczające skosy mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie łazienki i zmusić do korzystania z nich. Praktyczną łazienkę możemy stworzyć niezależnie od wysokości ścianki kolankowej. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wanny pod skosami. Swobodne korzystanie z wanny będzie możliwe, jeśli będzie ona znajdowała się w odległości 1,9 m od krawędzi wyjścia. Wannę można umieścić przy oknie dachowym, dzięki czemu z wanny będziemy mogli spoglądać na niebo. Sprawi nam to dodatkową przyjemność.

Miejsce do przechowywania

Poddasze można wykorzystać na schowki lub skrytki. Łatwiej będzie przechowywać przedmioty i trudniej będzie je rozmieścić. Można również wykorzystać poddasze jako pomieszczenie gospodarcze, np. pralnię lub suszarnię.

Dobry projekt to przede wszystkim

Aranżacja poddasza może sprawiać problemy. Bardzo dobry projekt domu pozwoli Ci stworzyć stylowe i piękne pomieszczenie pod skosami.

Previous Jak inwestować przez Internet? Rozpocznij swoją giełdową przygodę
Next Jakie jest najlepsze oświetlenie do sypialni?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rekordowe wzrosty na rynku farmaceutycznym. W tym roku rynek urośnie o 6 proc.

Pierwsze pięć miesięcy roku było wyjątkowe dobre dla rynku farmaceutycznego. Sprzedaż w krajowych aptekach wyniosła prawie 12,5 mld zł i była wyższa o ok. 7 proc. w stosunku do tego samego okresu 2014 roku. Według

Wiadomości 0 Comments

Rząd uszczelnia ściągalność podatku VAT

Resort finansów systematycznie pracuje nad zatykaniem kolejnych luk w podatku VAT. ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wskazuje jednak, że rządowe inicjatywy nie obejmują wszystkich ważnych obszarów, jak chociażby obłożenia odwróconym VAT-em obrotu twardymi dyskami.

Wiadomości

Spacerując po linie, czyli pomiędzy płynnością a efektywnością finansową

Z badań przeprowadzonych w 2014 r. przez CBOS na zlecenie Konfederacji Lewiatan wynika, że ponad 50% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) woli rozwijać biznes wolniej, ale opierając się wyłącznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź