Czym charakteryzuje się ogród francuski? Jak go urządzić?

Czym charakteryzuje się ogród francuski? Jak go urządzić?

Posiadanie ogrodu w stylu francuskim to świetny sposób na dodanie unikalnego akcentu do swojego domu. Francuskie ogrody są często formalne i symetryczne, i opierają się na zasadzie, że porządek i symetria powinny być narzucone naturze. Powinieneś spojrzeć na poniższe wskazówki podczas tworzenia ogrodu w tym stylu.

Zasady ogrodów w stylu francuskim

Zadbaj o symetrię i czyste linie

Ten styl ogrodu ma wiele elementów, ale najważniejsza jest symetria. Bukszpany są klasyczną podstawą francuskiego ogrodu. Jeśli planujesz je uprawiać, upewnij się, że są regularnie przycinane, aby zachować czyste linie. Rabata ogrodowa powinna być symetryczna i uporządkowana, a donice powinny być wolne od zanieczyszczeń. Planując układ ogrodu, pomyśl o tym, gdzie chcesz, aby Twoi goście wchodzili do przestrzeni. Pełna kwiatów altana może prowadzić gości do ścieżki wyłożonej lawendą.

Dowiedz się więcej na: https://aranzacjeogrodowe.pl/a/qtmp,symetria-i-asymetria-w-projektowaniu-ogrodu

Stworzenie ogrodu w stylu francuskim nie wymaga tysięcy akrów ziemi ani zamku. Ogród w stylu francuskim najlepiej komponuje się z chłodną i czystą architekturą. Jest to również świetny sposób na dodanie głębi do przestrzeni zewnętrznej. Skontaktuj się z projektantem ogrodów już dziś, aby dowiedzieć się, jak stworzyć oszałamiający ogród w stylu francuskim. Istnieje wiele opcji i wiele sposobów na osiągnięcie tego wyglądu. Wystarczy pamiętać, że ten styl ogrodu nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów nieruchomości i ważne jest, aby rozważyć obszar, który masz przed rozpoczęciem procesu projektowania.

Dbaj o regularną pielęgnację

Kolejnym kluczem do stworzenia ogrodu w stylu francuskim jest regularna pielęgnacja. Dobrze jest co kilka tygodni przycinać żywopłoty na pochyłym terenie i przycinać wszystkie obumarłe kwiatostany. Po obumarciu kwiatów należy pamiętać o dokładnym podlaniu całego terenu. Zapobiegnie to powstawaniu mchu i przebarwień. Oprócz regularnego podlewania, regularne czyszczenie i pielenie zapewni, że ogród w stylu francuskim będzie wyglądał dobrze przez wiele lat.

Dbaj o porządek

Kolejnym ważnym aspektem, o którym należy pamiętać tworząc ogród w stylu francuskim jest porządek. Unikaj zarośniętych roślin, ponieważ będą one wytrącać z równowagi. Wybierz wolno rosnące rośliny, które będą wymagały mniejszej konserwacji. Zaoszczędzą Ci również kilka dni na konserwacji. Możesz również użyć kamieni, aby stworzyć punkt centralny. Wreszcie, ścieżka z żwiru groszkowego będzie doskonałym dodatkiem do twojego ogrodu. Ale jeśli nie możesz znaleźć tych elementów, możesz zdecydować się na bardziej formalny projekt.

Co musi się znaleźć w ogrodzie francuskim?

Rzeźbione drzewa i krzewy

To kolejny aspekt ogrodów francuskich. Pochodzą one z Rzymu i zostały zaadoptowane przez wiele francuskich projektów ogrodów. W Wersalu można znaleźć przykłady rzeźbionych drzew pomarańczowych w topiarach. Drzewa te są eksponowane w ciepłych miesiącach, a następnie przenoszone z powrotem do oranżerii na zimę. Bukszpany i cisy to kolejne dobre przykłady rzeźbionych drzew. Rzeźbione drzewa i krzewy mogą być również stosowane w kwadratowych donicach.

Odpowiednie kwiaty

Aby stworzyć ogród w stylu francuskim, należy zacząć od wyboru odpowiednich kwiatów. Do tradycyjnych francuskich kwiatów należą: lawenda, konwalia, chryzantema, żonkil i róża. Popularne są również róże, które wykorzystuje się jako dekoracje. I oczywiście, jeśli masz pasję do kwiatów, możesz włączyć niektóre z nich do swojego ogrodu. Pamiętaj jednak, że francuski styl ogrodowy nie oznacza powłóczystego, nudnego ogrodu.

Elementy z kamienia lub zabytkowego drewna

Innym sposobem na stworzenie ogrodu w stylu francuskim jest szukanie elementów, które są wykonane z kamienia lub zabytkowego drewna. Wiele z tych przedmiotów można znaleźć na wyprzedażach garażowych lub rynkach antyków, które można samemu odnowić za darmo. Dzięki nim Twój ogród będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale będzie trwał przez lata. Element wodny jest niezbędnym elementem dużego francuskiego ogrodu. Możesz zbudować fontannę na środku lub wydzielić obszary na staw.

Ogród w stylu francuskim będzie podkreślał symetrię i asymetrię. Często skupia się na budynku, dzięki czemu można zwrócić na niego uwagę, jednocześnie włączając go do krajobrazu. Inne elementy ogrodu francuskiego to stawy, fontanny i wyszukane topiary. Schody mogą łączyć różne części ogrodu. Można również uwzględnić pergolę lub pawilon. Prawie każda część ogrodu jest akcentowana przez posągi.

Previous Kurs otwarcia i zamknięcia pozycji – czego dotyczą, gdzie szukać informacji?
Next Doradca finansowy w Białymstoku. Co oferuje i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co znajdziemy w suszarce do rąk?

Każdy kto jest ciekawy świata, może się interesować tym, jak właściwie działają suszarki do rąk. Widzimy je często i korzystamy też regularnie. Zazwyczaj spotkamy się z nimi w publicznych lub

Wiadomości 0 Comments

Rynek pracy zaczyna należeć do pracownika

Bezrobocie w Polsce systematycznie spada. Rząd w swojej prognozie założył, że pod koniec przyszłego roku wyniesie niewiele ponad 8 proc. Rynek pracy zaczyna zatem należeć do zatrudnionych, których głos podczas negocjowania umów

Wiadomości 0 Comments

System ubezpieczeń społecznych czekają poważne wyzwania demograficzne

System powszechnych ubezpieczeń społecznych, którym administruje ZUS, obejmuje ponad 20 mln Polaków. Składki na ubezpieczenia społeczne pobierane są od 14,5 mln, a miesięcznie ZUS wypłaca emerytury i renty dla ponad 7 mln

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź