Wszystko o parabankach

Wszystko o parabankach

Obecnie okryte złą sławą, jeszcze jakiś czas temu cieszące się ogromną popularnością, parabanki to sposób na szybkie pieniądze i kredyty na poczekaniu. Jak funkcjonują instytucje bankowe? Na czym zarabiają?

Wiele osób byli parabanki ze zwykłymi bankami. To duży błąd. Przede wszystkim dlatego, że parabanki są traktowane jako zwykłe działalności gospodarcze o charakterze bankowym (przedsiębiorstwa finansowe) oraz nie podlegają żadnym licencjom i rekomendacjom.

Podstawową zaletą parabanków jest łatwy dostęp do gotówki, kredyty bez wielu formalności oraz szybkość wykonania usług oraz pożyczki na duże sumy. Kusi to przede wszystkim tych, którzy maja problemy z uzyskaniem świadczeń w zwykłych bankach lub znajdują się w ewidencji dłużników.

Tak naprawdę wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z chwytów marketingowych stosowanych przez parabanki oraz trików przyciągających zainteresowanych. Okazuje się, że większość usług nie wygląda korzystnie w praktyce. Wysokie oprocentowanie kredytu, ogromne prowizje i raty, które obciążą domowy budżet na lata.

Źródłem zarobku dla parabanków są przede wszystkim koszty operacyjne oraz oprocentowanie pożyczek. Czasami klient musi oddać 1000% pobranej sumy. To ogromne marże i niespotykane w bankach (które posiadają pełnię praw).

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Komentarz surowcowy
Next Gdzie kryzys nie dotarł?

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Warto inwestować w fundusze zagraniczne?

Znacznym zainteresowaniem w kraju cieszą się majątki spółek zagranicznych. Ich działanie poza granicami naszego kraju nie określa ich małej efektywności. Ponad 45% działań polskich to akcje inne niż polskie, które

Nieruchomości 0 Comments

Rynek mieszkaniowy bije rekordy. Najpopularniejsze są małe mieszkania

Sytuacja na rynku sprzedaży mieszkań jest bardzo korzystna dla deweloperów, którzy prześcigają się we wprowadzaniu nowych projektów do sprzedaży. W efekcie, aby wyróżnić swoją ofertę, należy wykreować bardzo charakterystyczne produkty –

ABC inwestowania 0 Comments

Sklepy w centrach handlowych potrzebują coraz więcej powierzchni. Deweloperzy budują coraz większe obiekty

Sklepy w centrach handlowych stają się coraz większe – nie tylko w dużych galeriach, lecz także w mniejszych obiektach. Średnia powierzchnia lokalu, która kiedyś wynosiła ok. 100 mkw., teraz jest kilkukrotnie większa. Wymusza to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź