Jak zaprojektować dobry plakat reklamowy w 10 krokach

Jak zaprojektować dobry plakat reklamowy w 10 krokach

Plakaty reklamowe są nadal jedną z najbardziej skutecznych metod reklamy w niektórych branżach, takich jak reklama lokalnych firm, wydarzeń i restauracji. Możesz spersonalizować swoją reklamę, korzystając z niskich kosztów druku i możliwości drukowania w wielu formatach. Aby być skuteczne i generować zainteresowanie w plakacie projektu, musisz mieć pewne cechy. W tym artykule wymienimy 10 najważniejszych szczegółów do stworzenia wspaniałego plakatu wystawowego.

Sprawdź: Czy trzeba używać oryginalnych wkładów z tuszem w drukarce?

10 kroków do stworzenia plakatu, który jest skuteczny

  1. Twój plakat nie powinien być nachalny. Prawdopodobnie nie raz widziałeś nachalne reklamy. Żyjemy w takich czasach. Zadajmy sobie pytanie, czy plakat podczas projektowania nie będzie zbyt “atakowany” tego typu przekazem. Czasami lepiej jest wybrać najprostsze rozwiązania, które są najbardziej skuteczne.
  2. Plakat reklamowy powinien być: Niepowtarzalny – Niepowtarzalność plakatu jest tym, co wyróżnia naszą firmę spośród innych. Choć wiele metod reklamy i wykorzystania wizerunku zostało już wcześniej wykorzystanych, to dokonując dogłębnej analizy możemy zmodyfikować schemat tak, aby stworzyć coś nowego. Można wykorzystać np. wizerunek znanego lokalnego bohatera lub postaci z kreskówek.
  3. Plakat reklamowy powinien być: Ciekawy – Jest to kluczowy czynnik charakteryzujący sukces naszego projektu. Wykorzystaj grę kolorów i znane cytaty, aby przedstawić swój punkt widzenia, poruszyć problem społeczny lub zażartować.
  4. Plakat reklamowy powinien być estetyczny. W dzisiejszej epoce cyfrowej estetyka jest “must-have”. Dobrze zaprojektowany plakat z odpowiednimi proporcjami i tekstem będzie sprzedawał więcej. Ba… Oczywiście, zdarzają się wyjątki. Jednak sztuka współczesna zna wiele takich dzieł. Warto przyjrzeć się temu, co najlepiej sprawdzi się w naszej branży.
  5. Plakaty reklamowe powinny być odpowiednio sformatowane. Mamy różne rozmiary, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zacznijmy myśleć o tym, gdzie powinien znaleźć się baner. Do wyboru mamy formaty A0, A1 i A2, a także B0, B1 i B2 oraz inne metody druku solwentowego lub atramentowego.
  6. Plakat reklamowy powinien być: pobudzający do działania – wykorzystamy aktualne trendy do pobudzenia interakcji z potencjalnymi klientami Czy w Twojej okolicy odbywa się maraton? Przygotowanie plakatu jest bardzo proste.
  7. Plakat reklamowy powinien być: konwertujący (sprzedający). – Pamiętajmy o wyraźnym umieszczeniu naszej marki na plakacie. Może się zdarzyć, że klienci nie będą kojarzyć z nim naszej marki. Warto wybrać lepsze kolory do wyeksponowania logo marki i tekstu.
  8. Plakaty reklamowe powinny być w rozsądnej cenie. Poszukaj taniej drukarni, która może wykonać druk solwentowy. Cena za 100 plakatów jest ogólnie przyjęta jako przystępna. Wiadomo, że im więcej plakatów wydrukujemy, tym mniej zapłacimy. Przy dużych zamówieniach ceny zawsze można negocjować.
  9. Plakaty reklamowe powinny być kolorowe. Plakat z nadrukiem może pomóc w skuteczniejszym marketingu.
  10. Plakaty reklamowe powinny być przyjemne dla oka – plakat nie powinien obrażać użytkownika, ale zachęcać go do działania. Unikaj używania kontrowersyjnych materiałów.
Previous 10 najważniejszych zasad pielęgnacji włosów
Next Przegląd najlepszych zabiegów modelowania sylwetki - Liposukcja bez użycia skalpela

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej Polaków decyduje się na powrót z emigracji

W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku w serwisie Clicktrans.pl zrealizowano prawie trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę – wynika z raportu „Przeprowadzki 2017: Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy”.

Wiadomości 0 Comments

Rząd Szwajcarii rozważa przedłużenie wsparcia dla polskich organizacji pozarządowych i samorządowych

W ciągu pięciu lat w ramach Szwajcarskiego Grantu Blokowego przeznaczonego dla organizacji pozarządowych i samorządowych na lokalne inicjatywy trafiło przeszło 90 mln zł. Teraz prowadzone są rozmowy z rządem Szwajcarii na temat kontynuacji tego

Wiadomości 0 Comments

Ilość danych o użytkownikach internetu rośnie w tempie 40 proc. rocznie

Liczba danych udostępnianych w internecie rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej firm zbiera informacje o użytkownikach. Choć z jednej strony boimy się „wielkiego brata”, to często chętnie korzystamy np. z bezpłatnych aplikacji, które żądają dostępu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź