Przegląd najlepszych zabiegów modelowania sylwetki – Liposukcja bez użycia skalpela

Przegląd najlepszych zabiegów modelowania sylwetki – Liposukcja bez użycia skalpela

Liposukcja bez użycia skalpela. Czy to brzmi niemożliwie? Odsysanie tłuszczu w bezpieczny i mało inwazyjny sposób jest możliwe. Możesz przeanalizować wszystkie opcje i zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Jak można przeprowadzić liposukcję bez skalpela?

Liposukcja może być przeprowadzona bez użycia skalpela. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z niektórych części ciała. Nie ma potrzeby noszenia odzieży uciskowej przez kilka tygodni, nie ma też okresu rekonwalescencji. Jego działanie jest takie samo jak chirurgicznego odsysania tłuszczu. Liposukcji bez skalpela (tak jak chirurgicznemu odsysaniu tłuszczu) mogą poddać się jedynie osoby, których masa ciała mieści się w normie. Nie mogą one jednak zrzucić nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia lub dietę. Obszary te to brzuch, nogi (okolice ud i kolan), pośladki i ramiona. Pacjenci są zainteresowani nie tylko liposukcją brzucha. Możemy modelować ciało poprzez odsysanie tłuszczu. Liposukcja może być również wykonywana w zależności od potrzeb. Zabieg ten jest popularny wśród osób, które chcą mieć szczuplejszą twarz. Największą popularnością cieszy się liposukcja policzków i podbródka.

Sprawdź: 5 powodów, dla których pokochasz botox i wypełniacze dermalne

Ile tak naprawdę kosztuje liposukcja?

Koszt chirurgicznej liposukcji może być dość drogi. Do tego dochodzą koszty konsultacji przed i w trakcie zabiegu, a także zakup specjalnej odzieży uciskowej, którą trzeba nosić po zabiegu. Ceny zaczynają się od 4000 zł, ale w zależności od zakresu zabiegu mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. Z kolei liposukcja ultradźwiękowa może kosztować nawet 150 zł w zależności od miejsca, w którym jest wykonywana. Ważne jest, aby wykonać serię dziesięciu zabiegów z częstotliwością jeden na tydzień. Należy również przypominać sobie o wykonywaniu zabiegów raz w miesiącu, jeśli chce się utrzymać efekty.

Liposukcja kawitacyjna lub liposukcja ultradźwiękowa

Ten rodzaj zabiegu wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania niechcianego tłuszczu. Fale powodują rozerwanie błon komórkowych przez komórki tłuszczowe. Nie powodują one jednak żadnych uszkodzeń innych tkanek ani naczyń krwionośnych. Adipocyty przemieszczają się wówczas do przestrzeni międzykomórkowych i do wątroby, gdzie ulegają procesom metabolicznym podobnym do tłuszczu pochodzącego z pożywienia. Jego komórki są wówczas rozbijane, a następnie w naturalny sposób eliminowane z organizmu.

Liposukcja laserowa

Laser może być stosowany jako alternatywa dla zabiegów ultradźwiękowych. Nie jest to zabieg liposukcji bez skalpela, podobny do metody kawitacyjnej. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na skórze i wprowadza przez nie światłowód. Laser podgrzewa błony komórkowe komórek tłuszczowych i uwalnia trójglicerydy. Adipocyty są przekształcane przez laser w formę emulsji. Specjalny cewnik jest używany do usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Dwa do trzech miesięcy później można zobaczyć pełne efekty zabiegu. Liposukcja laserowa może być wykonywana z dużo mniejszym nacięciem niż tradycyjna. Większość pacjentów odczuwa pewien ból po zabiegu. Jednak większość z tych odczuć znika w ciągu 48 godzin. Lipoliza laserowa, bo o niej mowa, to metoda, która pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i obkurczenie nadmiaru tkanki skórnej.

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Współczesna kosmetologia oferuje wiele skutecznych metod wyszczuplających i ujędrniających o niskim stopniu inwazyjności, takich jak Ultraformer III czy kriolipoliza Clatuu.

Ultraformer III (HIFU) jest doskonałym rozwiązaniem. Podczas zabiegu emitowane są zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Powoduje to podgrzanie i obkurczenie tkanek. Stymuluje to regenerację skóry i zwiększa produkcję kolagenu. HIFU może być stosowany do podnoszenia, konturowania i kształtowania twarzy i ciała. Nie wymaga wielokrotnych zabiegów, a efekty jednej sesji utrzymują się nawet do dwóch lat.

Previous Jak zaprojektować dobry plakat reklamowy w 10 krokach
Next Elektroniczne teczki kadrowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni soundbar?

Soundbar to rodzaj głośnika lub zintegrowanego systemu audio, z wąską, wąską i wydłużoną obudową. Najprostsze modele mają dwa głośniki. Jednak modele z wyższej półki mogą mieć ich znacznie więcej. Najbardziej

Wiadomości 0 Comments

Dziennie w wypadkach drogowych poszkodowanych jest 66 osób

Pod względem wypadków na liczbę przejechanych kilometrów i liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych Polska plasuje się pod koniec europejskich rankingów. W 2016 roku w 33,5 tys. wypadków zginęło ponad 3 tys. osób.

Wiadomości 0 Comments

Studenci chcą większego zaangażowania uczelni i firm w ich proces edukacji

Zdaniem studentów brak doświadczenia zawodowego to największa bariera w zdobyciu pierwszej pracy. Tymczasem zarówno uczelnie wyższe, jak i firmy w niedostatecznym stopniu dbają o przygotowanie młodych ludzi do wykonywania zawodu. Brakuje przede wszystkim staży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź