Elektroniczne teczki kadrowe

Elektroniczne teczki kadrowe

Elektroniczne teczki kadrowe pozwalają na kontrolę informacji, które do tej pory miały formę papierową. E-dokumenty to sposób na usprawnienie pracy działów HR i stworzenie porządku. Jakie są korzyści z cyfryzacji dokumentacji kadrowej?

  • Czy elektroniczne teczki kadrowe są tego warte?

Elektroniczne akta osobowe pozwalają mieć kontrolę nad informacjami, które do tej pory miały formę papierową. E-dokumenty porządkują dane kadrowe i płacowe. Ułatwiają też korzystanie z nich, ale przede wszystkim usprawniają pracę pracowników działów kadr. Dlaczego warto przejść na elektroniczne akta osobowe Jakie są korzyści z digitalizacji? Wyjaśniamy.

Sprawdź: Dlaczego Twoja firma nie może pozyskać nowych klientów? – dowiedz się na https://fakturymanager.pl/a/hjyr,dlaczego-twoja-firma-nie-moze-pozyskac-nowych-klientow

  • Elektroniczne teczki kadrowe – korzyści:
    1. Obniżenie kosztów prowadzenia dokumentacji pracowniczej

Koszt elektronicznych teczek osobowych jest niższy niż tradycyjnych papierowych form dokumentacji pracowniczej. Digitalizacja akt to opłacalny sposób na wyeliminowanie konieczności prowadzenia archiwów zakładowych i rezygnacji z zewnętrznych firm przechowujących dokumenty. Oznacza to również niższe koszty drukarek, tonerów i papieru.

  1. Oszczędność czasu

Elektroniczne akta osobowe mogą być wykorzystywane do eliminacji powtarzalnych, żmudnych i czasochłonnych czynności związanych z ręcznym wprowadzaniem danych. Łatwo jest raz wprowadzić dane do systemów kadrowo-płacowych, a następnie wykorzystać je do realizacji dalszych procesów zatrudnienia.

Ponadto, pracownicy działu kadr i płac nie muszą szukać jednego dokumentu w archiwum. Zamiast tego mogą przeszukiwać setki dokumentów. System kadrowy ułatwia wyszukiwanie plików w ciągu kilku sekund, co znacznie skraca czas potrzebny na przetworzenie lub przyjęcie dokumentów kadrowo-płacowych.

  1. Stały dostęp do danych

Pracownicy mają dostęp do wszystkich zasobów firmy przez cały czas. Mają dostęp do zasobów firmy z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Mogą pracować zarówno zdalnie, jak i w biurze. Elektroniczne akta osobowe ułatwiają udostępnianie i skanowanie dokumentów papierowych. Jest to szczególnie ważne, gdy praca zdalna staje się coraz bardziej popularna.

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala na tworzenie najlepszych dokumentów pracowniczych, znacznie poprawiając funkcjonalność zarówno działu kadr, jak i płac.

  1. Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Wszystkie zasoby znajdują się w jednym miejscu, dzięki czemu wykonując swoją pracę, wiemy, że zawsze będziemy mieli odpowiednie dokumenty. Dzieje się to bez żadnych trudności. Elektroniczne akta osobowe można porównać do akt papierowych. Można je podzielić na części A,B,C,D. Dzięki temu można zachować porządek i ład w dokumentacji pracowniczej.

  1. Bezpieczne przechowywanie danych zgodnie z przepisami

Elektroniczne teczki kadrowe charakteryzują się większym bezpieczeństwem niż dokumentacja papierowa. Tradycyjne formularze są bardziej podatne na utratę i zniszczenie. Są też łatwiej dostępne dla osób niepowołanych.

Pracodawcy są odpowiedzialni za ochronę danych swoich pracowników. Digitalizacja działów kadr i płac jest najlepszym sposobem na zapewnienie zgodności z przepisami. Elektroniczne pliki personalne oprogramowania kadrowo-płacowego są często jego częścią. Pliki te mogą być chronione za pomocą zabezpieczeń technologicznych, które zapewniają poufność i bezpieczeństwo.

Serwerownie posiadają zabezpieczenia, które chronią przed utratą lub niewłaściwym wykorzystaniem zasobów firmy, w tym dokumentacji pracowniczej. Po spełnieniu określonych wymagań, centrum danych wydaje certyfikaty potwierdzające standardy bezpieczeństwa w tym zakresie.

  1. Automatyzacja procesów kadrowo-płacowych

Dzięki automatyzacji procesów kadrowych zmniejsza się liczba zadań, które wymagają interwencji pracownika. Na ten aspekt należy spojrzeć z wielu perspektyw. Rozwiązanie to pozwala na oszczędność czasu i skutecznie eliminuje możliwość popełnienia błędu. System HR obsługuje wszystkie zadania dla pracowników działów kadr. Przykład? Zautomatyzowane wypełnianie dokumentów z informacjami o pracownikach czy import danych. Firma może zaimportować dane z poprzedniego oprogramowania, aby kontynuować historię zatrudnienia swoich pracowników w przypadku zmiany systemu kadrowo-płacowego.

W przypadku firm zatrudniających kilkunastu pracowników może wydawać się to niewielkie, ale dla firm zatrudniających kilka tysięcy pracowników jest to duże usprawnienie.

Previous Przegląd najlepszych zabiegów modelowania sylwetki - Liposukcja bez użycia skalpela
Next Dlaczego warto kupić realme Watch 2 Pro? Klasa w przystępnej cenie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Utrzymanie wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5–4 proc. może obniżyć bezrobocie do 9 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu wyniosła 10 proc. Zejście do jednocyfrowej wartości jest kwestią najbliższych miesięcy – oceniają ekonomiści. Warunkiem jest jednak utrzymanie tempa wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5–4 proc. Ewentualnym

Wiadomości

Innowacja białostockiej firmy wypromuje Polskę na świecie

30 czerwca w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera POLSKIEJ Wirtualnej Wystawy Narodowej – innowacyjnego narzędzia, które celem jest promocja Polski na arenie międzynarodowej. Zaawansowana technologicznie platforma internetowa

Wiadomości 0 Comments

W 2020 roku w centrach usług wspólnych w Polsce będzie pracować 250 tysięcy osób. Rynek rośnie o 15-18 proc. rocznie

Liczba centrów usług wspólnych w Polsce dynamicznie rośnie, a wraz z nią zatrudnienie w branży – średnio 15-18 proc. rocznie. Pod koniec dekady w tego typu ośrodkach w Polsce będzie pracować 250 tys. osób. Praca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź