Czym jest fundusz mieszany?

Czym jest fundusz mieszany?

Jeśli ktoś chce z rozwagą inwestować, ale jednocześnie konsekwentnie dążyć do celu i stawiać na swoim, powinien pomyśleć o funduszach mieszanych. Na początku warto się zastanowić czy taka decyzja przyniesie zyski.

Według ostatnich danych fundusze mieszane notują około 26% udziałów na polskim rynku. Przede wszystkim dlatego, że na wartości tracą akcje. Mimo tego powinny cieszy się większym zainteresowaniem i być traktowanie z należytą powagą.

Przede wszystkim dlatego, że są bardzo wygodne. Oczywiście samodzielne kompletowanie akcji i obligacji nie przynosi zbyt pokaźnych zysków (na poziomie 25%). Ale są pakietem, który w dużej mierze podwaja szanse na tak oczekiwane przychody. Warto wziąć to pod uwagę.

Oprócz tego fundusze mieszane (zróżnicowane), w porównaniu do innych, są tańsze w utrzymaniu i wiążą się z mniejszym ryzykiem inwestycyjnym. To ważne dla wielu osób w tej branży. Możliwe, że właśnie dlatego rozsądni inwestorzy wybierają właśnie te fundusze.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Raport dzienny Forex
Next Złoto: jest i będzie nerwowo

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Fundusze sekurytyzacyjne polegają na inwestowaniu w zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów na rynku finansowym na całym świecie. Sekurytyzacja wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa z

Rodzaje funduszy 0 Comments

Jak inwestować poza Polską?

Dobre inwestowanie to wyższe zarobki, lepsze życie, satysfakcja zawodowa, nowe kontakty, rozwój własnej firmy. Wielu inwestorów straciło jednak zaufanie do rodzimego podwórka i szukają zysków za granicą. Jak podejść do

Rodzaje funduszy 0 Comments

Wzrost zysków w funduszach

W poprzednim roku sytuacja na rynku funduszy uległa poprawie. Najkorzystniej wyszli na tym posiadacze akcji średnich i małych spółek. Dobra passa na rynku funduszy spowodowana jest ożywieniem na rynkach finansowych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź