Jak zyskać na funduszach?

Jak zyskać na funduszach?

Niepewna sytuacja spółek skłania wielu ryzykantów do działania. Liczą na niespodziewane i nieoczekiwane rezultaty swoich inwestycji. Czy rzeczywiście warto iść w ich ślady i nie martwić się o nieuchronne straty?

Tak naprawdę lepsza sytuacja funduszy to zasługa ekspertów, którzy ciągle przygotowują nowe analizy i prognozują wzrosty. Rzeczywistość jest mniej optymistyczna niż zapowiedzi, głównie dlatego, że rynki są bardzo elastyczne i trudne do okiełznania.

Ostatnie miesiące to trudny czas dla mniejszych spółek, które nieustannie notują straty. W trochę lepszej sytuacji są te większe, które nie notują tak wysokich tendencji spadkowych.

Dobra wiadomość jest taka, że polski złoty stoi wysoko na tle pozostałych walut, co może mieć wpływ na portfele zadłużonych. Mniej będą musieli przekazywać na ogromne raty kredytów w obcych walutach (tak popularne swojego czasu).

Większość inwestorów jednak stara się minimalizować ryzyko, aby w przypadku ewentualnej porażki nie stawiać na szali dorobku całego życia. Fundusze to temat bardzo złożony, szczególnie trudny dla nowicjuszy, którzy skuszeni możliwością zarobku zgłaszają swoją chęć i pieniądze nieustannie.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Potencjał inwestycyjny w rolnictwie
Next Jak powalczyć o wyższą emeryturę?

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czym jest reinwestycja funduszu?

We wrześniu 2013 roku krajowe fundusze tracą na wartości. Przyczyną takiej tendencji może być niestabilna sytuacja w strefie euro oraz minimalizacja stóp procentowych przez Krajowy Bank Polski. Zdania, co do

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czym są fundusze otwarte?

Najbardziej popularnym funduszem inwestycyjnym w Polsce jest fundusz otwarty. Przede wszystkim dlatego, że generuje większe zyski, a ilość członków nie ma granic. Po pierwsze fundusze otwarte są dla ludzi, którzy

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Fundusze sekurytyzacyjne polegają na inwestowaniu w zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów na rynku finansowym na całym świecie. Sekurytyzacja wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź