Jak zyskać na funduszach?

Jak zyskać na funduszach?

Niepewna sytuacja spółek skłania wielu ryzykantów do działania. Liczą na niespodziewane i nieoczekiwane rezultaty swoich inwestycji. Czy rzeczywiście warto iść w ich ślady i nie martwić się o nieuchronne straty?

Tak naprawdę lepsza sytuacja funduszy to zasługa ekspertów, którzy ciągle przygotowują nowe analizy i prognozują wzrosty. Rzeczywistość jest mniej optymistyczna niż zapowiedzi, głównie dlatego, że rynki są bardzo elastyczne i trudne do okiełznania.

Ostatnie miesiące to trudny czas dla mniejszych spółek, które nieustannie notują straty. W trochę lepszej sytuacji są te większe, które nie notują tak wysokich tendencji spadkowych.

Dobra wiadomość jest taka, że polski złoty stoi wysoko na tle pozostałych walut, co może mieć wpływ na portfele zadłużonych. Mniej będą musieli przekazywać na ogromne raty kredytów w obcych walutach (tak popularne swojego czasu).

Większość inwestorów jednak stara się minimalizować ryzyko, aby w przypadku ewentualnej porażki nie stawiać na szali dorobku całego życia. Fundusze to temat bardzo złożony, szczególnie trudny dla nowicjuszy, którzy skuszeni możliwością zarobku zgłaszają swoją chęć i pieniądze nieustannie.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Potencjał inwestycyjny w rolnictwie
Next Jak powalczyć o wyższą emeryturę?

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czym są fundusze otwarte?

Najbardziej popularnym funduszem inwestycyjnym w Polsce jest fundusz otwarty. Przede wszystkim dlatego, że generuje większe zyski, a ilość członków nie ma granic. Po pierwsze fundusze otwarte są dla ludzi, którzy

Rodzaje funduszy 0 Comments

Inwestycje w fundusze są opłacalne

Ubiegły rok był sprzyjający dla inwestujących w fundusze. Było to spowodowane pobudzenie na rynku finansowym. Jednym z determinantów były również inicjatywy Europejskiego Banku Centralnego mające na celu zwiększenie płynności w

Rodzaje funduszy 0 Comments

Zalety i wady zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Inwestycja w fundusze inwestycyjne jest ciekawym sposobem oszczędzania. Możemy kupić jednorazowo za większa ilość gotówki większa ilość jednostek danego funduszu i obserwować co się dalej z tym stanie. Możemy także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź