Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Na rynku bankowym można odkryć wiele możliwości, by odkładać pieniądze. Wybór jest duży i trudny. Należy skrupulatnie go przeanalizować, uwzględnić ryzyko, planowany dochód i czas, na jaki chcemy zainwestować kwotę.

Wszystkie inwestycje są ryzykowne, zarówno lokaty jak i obligacje. Wszyscy wiedzą, że zasadniczo mniejsze ryzyko wiąże się z mniejszym dochodem, niemniej należy też wziąć pod uwagę czas trwania procesu. Długotrwałe odmiany oszczędzania także mogą stać się satysfakcjonujące. Odmienność miedzy lokatami a obligacjami są zauważalne chociażby pod względem oprocentowania czy okresu oszczędzania. Niekiedy przytrafia się, że banki oferują bardzo wysokie oprocentowanie. Warunkiem zwrotu jest skorzystanie z innego produktu, który może łączyć się z dodatkowymi wydatkami. Wtedy należy gruntownie przebadać, czy rachunek oszczędnościowy nie jest obciążony ponadprogramowymi opłatami. Są oferty, gdzie płaci się co miesiąc za przelewy, wypłaty z bankomatów czy opłaty za kartę. Nawet gdy wzbogacimy się odkładając to możemy więcej stracić niż zyskać przy danych prowizjach.

Dlatego też oddając w ręce banku nasze środki musimy konkretnie przeanalizować i sprawdzić co będzie dla nas korzystniejsze. Czasami ważne kwestie nie są omawiane przez pracowników placówek, więc warto też wiedzieć o co mamy prawo zapytać.

Paula Honc
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak inwestować z głową?
Next Dobre dane i słaby dolar

Może to Ci się spodoba

Lokaty 0 Comments

Gdzie pomnażać swój majątek?

Osoby posiadające wolne środki mają szeroką gamę możliwości ich ulokowania. Dodatkowo rok 2013 przynosi ciągły wzrost stóp procentowych dla lokat terminowych. Instytucje finansowe oferują coraz korzystniejsze warunki przyjęcia gotówki od

Rynek finansowy 0 Comments

FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku

FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.

Lokaty 0 Comments

Wszystko o lokatach i obligacjach skarbowych

Ze względu na duże podobieństwo lokat i obligacji skarbowych wielu klientów ma problem z wyborem idealnego rozwiązania. Z pozoru oba produkty bankowe oferują podobne warunki, jednak różnią się zdecydowanie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź