Gdzie pomnażać swój majątek?

Gdzie pomnażać swój majątek?

Osoby posiadające wolne środki mają szeroką gamę możliwości ich ulokowania. Dodatkowo rok 2013 przynosi ciągły wzrost stóp procentowych dla lokat terminowych.

Instytucje finansowe oferują coraz korzystniejsze warunki przyjęcia gotówki od swoich potencjalnych klientów. Przejawia się to we wzroście oprocentowania lokat oraz stawek depozytów. Wiodące polskie banki w celu przyciągnięcia zainteresowanych prześcigają się w przedstawianiu korzystnych ofert. Giełdy walutowe, platformy inwestycyjne i inne instytucje pozwalające na pomnożenie swoich oszczędności, nie pozostają w cieniu.

Ruch na rynku finansowym jest, jak to często bywa, wywołany planowanymi zmianami w prawie. Banki starają się myśleć przyszłościowo i już dziś zapewniać sobie stabilność finansową. Robią to niejednokrotnie kosztem osób powierzających im swoje majątki, umieszczając w umowach skomplikowane treści.

Potencjalny klient chcący ulokować swoje pieniądze z zyskiem zmuszony jest porównać oferty różnych banków. Przeprowadzenie takiej analizy nie jest proste z powodu skomplikowanego mechanizmu działania lokat i depozytów. Korzystne są inwestycje określone terminami: im krótszymi tym lepszymi. Nie wiemy jakie zmiany na rynku finansowym przyniesie jutro, dlatego zamrażanie pieniędzy na dłuższy okres wiąże się ze sporym ryzykiem.

Sposób zarządzania majątkiem zależy od naszych indywidualnych opinii i preferencji. Osoby nie ufające lokatom nie wpłacą tam pieniędzy, choćby miały możliwość sporego zarobku. Wybiorą np. depozyt uważając ten wybór za bezpieczniejszy według ich opinii.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Komentarz surowcowy
Next Wybór mieszkania krok po kroku

Może to Ci się spodoba

Lokaty 0 Comments

Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Na rynku bankowym można odkryć wiele możliwości, by odkładać pieniądze. Wybór jest duży i trudny. Należy skrupulatnie go przeanalizować, uwzględnić ryzyko, planowany dochód i czas, na jaki chcemy zainwestować kwotę.

Lokaty 0 Comments

Wybór pierwszej lepszej lokaty może sporo kosztować

Różnica w oprocentowaniu między najlepszym, a najgorszym bankowym depozytem potrafi dochodzić nawet do 4-5 pkt proc. Wystarczy kilka nietrafionych wyborów, aby uzbierała się z tego całkiem pokaźna suma. Wydaje się,

Lokaty 0 Comments

Co spowodowało likwidację lokat z kapitalizacją dzienną?

Jeszcze kilka lat temu prawie wszystkie banki w Polsce posiadały w swojej ofercie lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Jednak tego rodzaju depozyty zaprzestały chronić ich zwolenników przed 19% podatkiem od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź