Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Na rynku bankowym można odkryć wiele możliwości, by odkładać pieniądze. Wybór jest duży i trudny. Należy skrupulatnie go przeanalizować, uwzględnić ryzyko, planowany dochód i czas, na jaki chcemy zainwestować kwotę.

Wszystkie inwestycje są ryzykowne, zarówno lokaty jak i obligacje. Wszyscy wiedzą, że zasadniczo mniejsze ryzyko wiąże się z mniejszym dochodem, niemniej należy też wziąć pod uwagę czas trwania procesu. Długotrwałe odmiany oszczędzania także mogą stać się satysfakcjonujące. Odmienność miedzy lokatami a obligacjami są zauważalne chociażby pod względem oprocentowania czy okresu oszczędzania. Niekiedy przytrafia się, że banki oferują bardzo wysokie oprocentowanie. Warunkiem zwrotu jest skorzystanie z innego produktu, który może łączyć się z dodatkowymi wydatkami. Wtedy należy gruntownie przebadać, czy rachunek oszczędnościowy nie jest obciążony ponadprogramowymi opłatami. Są oferty, gdzie płaci się co miesiąc za przelewy, wypłaty z bankomatów czy opłaty za kartę. Nawet gdy wzbogacimy się odkładając to możemy więcej stracić niż zyskać przy danych prowizjach.

Dlatego też oddając w ręce banku nasze środki musimy konkretnie przeanalizować i sprawdzić co będzie dla nas korzystniejsze. Czasami ważne kwestie nie są omawiane przez pracowników placówek, więc warto też wiedzieć o co mamy prawo zapytać.

Paula Honc
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak inwestować z głową?
Next Dobre dane i słaby dolar

Może to Ci się spodoba

Lokaty 0 Comments

Najlepsze lokaty bankowe w kwietniu

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy najlepsze oprocentowanie lokat 3-miesiecznych spadło z 5,1% do 4,2%, 6-miesiecznych z 5,2% do 4,1%, a rocznej z 5,2% na 4,35%. Z danych zebranych przez Expandera

Lokaty 0 Comments

Lokaty: realne zyski najniżej od półtora roku

Zakładane przed rokiem bankowe lokaty, po uwzględnieniu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (+0,3 proc. r/r) oraz 19-proc. podatku od zysków kapitałowych, dały zarobić średnio 2,04 proc. wobec 2,46 proc.

Lokaty 0 Comments

Jak zrezygnować z funduszu inwestycyjnego?

Prognozy ekonomistów wielokrotnie są rozbieżne, więc trudno zaufać im w stu procentach. Tymczasem niepowodzenia funduszy akcyjnych przewyższają 20%. Jak dokonać zmian w funduszu nie tracąc na tym procesie? Co zrobić,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź