Złoto spada, dolar rośnie

Złoto spada, dolar rośnie

Euro (EUR) dalej traci na wartości osiągając poziom 1.2613 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją pomimo lepszego od oczekiwań odczytu wskaźnika produkcji przemysłowej PMI w Strefie Euro. Para obecnie notowana jest w okolicach poziomu 1.2654 i czeka na katalizator, który pomoże jej się odbić.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój zwyżkowy trend i osiągnął już swoje dwutygodniowe maksimum na poziomie 108.34 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości, ponieważ dane amerykańskich wskaźników ekonomicznych podtrzymują tezę o dynamicznym rozwoju gospodarki USA, szczególnie w porównaniu do sytuacji ekonomicznej innych państw.

Akcje

Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1955 po czym wrócił do poziomu 1931. Notowania tych akcji straciły na wartości po ujawnieniu informacji o pierwszym zdiagnozowanym przypadku zarażenia wirusem Eboli w Nowym Jorku.

Towary

Soja (SOY) odbyła swój rajd z poziomu 955 aż do poziomu 999 dolarów amerykańskich. Ceny tego towaru gwałtownie wzrosły po tym, jak niekorzystne warunki pogodowe w Brazylii mogły zredukować jego zapasy.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) straciło na wartości kolejne 15 dolarów i jest obecnie notowane na poziomie 1230 dolarów amerykańskich. Mocny kurs dolara amerykańskiego odwiódł inwestorów od zainteresowania bezpiecznymi aktywami.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję PUT na parze XAUUSD i zyskać, jeśli para utrzyma swój spadkowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Próba odreagowania na jenie
Next W Gdańsku nowe mieszkania rywalizują z używanymi

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Północnoafrykańskie protesty istotne na rynku ropy • USA: minęło ryzyko huraganu • Delikatne odreagowanie na wykresach metali Po wyjątkowo dobrych kilku sesjach ubiegłego tygodnia, w piątek

Komentarze rynkowe 0 Comments

Polski przemysł trzyma się mocno

Styczniowy odczyt indeksu PMI dla polskiego przemysłu potwierdził, że doświadczamy wyraźnego ożywienia gospodarczego. Niestety to zbyt mało, żeby odwrócić niekorzystny wpływ na złotego ucieczki inwestorów z rynków wschodzących. Początek roku

Komentarze rynkowe 0 Comments

Wygra nadzieja czy strach?

Politycy w USA rozmawiają nt. budżetu i limitu długu, ale zbliżenia stanowisk nie ma. Pytanie, czy przed 17 października zwycięży nadziej na kompromis „za pięć dwunasta”? Czy może jednak strach,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź