W oczekiwaniu na posiedzenie Fed

W oczekiwaniu na posiedzenie Fed

Niewielka ilość publikacji makroekonomicznych sprawiła, że poniedziałkowa sesja na rynku walutowym upłynęła wyjątkowo spokojnie. W ciągu dnia uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły wiadomości o spadku dynamiki inflacji CPI, która – zgodnie z przewidywaniami analityków – wyniosła w ostatnim miesiącu -0.4% m/m oraz -0.3% r/r. Oznacza to, że sierpień był drugim miesiącem, pierwszej w historii III RP, deflacji. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Gospodarki, wiele wskazuje na to, że spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych będzie pogłębić się w najbliższym czasie – zdaniem ekonomistów, dynamika inflacji CPI wyniesie we wrześniu -0.5% i będzie najsłabszym odczytem w tym roku.

Tymczasem, uwagę inwestorów z Polski przyciągną informacje na temat aktualnej sytuacji na tutejszym rynku pracy – w ciągu dnia zostaną opublikowane dane obrazujące dynamikę przeciętnego wynagrodzenia (prognoza 3.8% r/r) oraz zatrudnienia w polskich przedsiębiorstwach (prognoza 0.8% r/r). Popołudniu, zza Oceanu napłyną natomiast wiadomości o dynamice inflacji PPI (prognoza 0.0% m/m i 1.8% r/r). Nie ulega wątpliwości, że ze względu na zbliżające się posiedzenie Fed, inwestorzy będą z uwagą oczekiwali na jakikolwiek sygnał świadczący o poprawie koniunktury w Stanach Zjednoczonych.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Previous Złoto zyskuje na wartości dzięki wzrostowi popytu z Indii
Next Początek dwudniowego posiedzenia FED - Raport dzienny FX

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Oczekiwana realizacja zysków po komunikacie Fed

Zachowanie rynków wydaje się tak klasyczne, że aż podejrzane. Realizacja zysków po komunikacie Fed może być zatem krótkotrwała, jeśli nie pojawią się nowe okoliczności. Zgodnie z oczekiwaniami Fed utrzymał program

Komentarze rynkowe 0 Comments

Przedsmak kluczowego raportu

Pierwsza połowa tygodnia mija zdecydowanie pod dyktando rynków azjatyckich. Dzisiejszy zwrot kontraktu na Nikkei spod pierwszego istotnego oporu pokazuje, że należy liczyć się z możliwością kontynuacji przeceny. Inwestorzy czekają jednak

Komentarze rynkowe 0 Comments

Odreagowanie po zwyżce na złotym – komentarz PLN

Notowania polskiego złotego wciąż poruszają się pod dyktando sytuacji na globalnym rynku. Wczorajsze osłabienie amerykańskiego dolara i umocnienie walut rynków wschodzących było sygnałem, że globalni inwestorzy mają apetyt na ryzyko.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź