Ropa coraz wyżej

Ropa coraz wyżej

Złoto w dniu wczorajszym było już tylko 16$ od ustanowienia nowego minimum w obecnej fali spadkowej, jednak w drugiej części obserwowaliśmy silne odreagowanie i po siedmiu z rzędu spadkowych sesjach, złoto w końcu zamknęło się na plusie (i to wyraźnym). Cena zbliża się do oporu wynikającego z linii tenkan sen oraz kinjun sen, które zlokalizowane są odpowiednio na poziomach 1407$ oraz 1404$. W krótkim, średnim i długim terminie trend pozostaje spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Srebro po ustanowieniu nowego minimum wczoraj rano – podobnie jak złoto – w drugiej części sesji wyraźnie rosło. Cena znajduje się pomiędzy liniami tenkan sen oraz kinjun sen, które stanowią obszar oporu. W krótkim, średnim i długim terminie spodziewamy się dalszej zniżki.

Ropa w dniu wczorajszym wzrosła po raz czwarty z rzędu. Dziś rano sesja także świeci się na zielono.
Cena zbliża się do kluczowego oporu w okolicach 98$, którego nie może przebić od dłuższego czasu (obecna cena 96,75$). Miedź w dniu wczorajszym wzrosła po raz trzeci z rzędu. Obecnie testowany jest opór wynikający z chmury Ichimoku na poziomie 335$. W długim terminie trend pozostaje spadkowy, z kolei w krótkim i średnim terminie trend jest wzrostowy.

Pszenica po przebiciu trzy tygodnie temu długoterminowej linii trendu spadkowego, konsoliduj się powyżej tej linii. Na kukurydzy w krótkim i średnim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w długim terminie, trend jest spadkowy.

 

Oziemczuk Kamil

Previous Próby odbicia na złocie
Next Spółka dnia: Herkules

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Raport surowcowy – Raport GS pogorszył nastroje na rynku ropy

Indeks TR/Jefferies w trakcie poniedziałkowej sesji zanotował słabsze otwarcie, jednak na bazie słabszego dolara amerykańskiego odreagowanie pozwoliło zamknąć bilans handlu nieznacznie powyżej piątkowego odniesienia. W dalszym ciągu jednak tkwimy w

Analizy surowców 0 Comments

Ceny surowców w dół po rozczarowujących danych z Chin – raport surowcowy

Miniony tydzień na rynkach towarowych zakończył się w podobnych nastrojach, w jakich się rozpoczął. Oznacza to dominację strony podażowej. W piątek indeks CRB zanotował spadek o 0,31% do poziomu 281,90

Analizy surowców 0 Comments

Przebicie poziomu 50 dol. za baryłkę ropy naftowej może być w najbliższych miesiącach bardzo trudne

Konsekwencje brexitu, słabnąca kondycja gospodarki Chin, coraz większe wydobycie w krajach OPEC i z odwiertów w Stanach Zjednoczonych powodują, że mimo systematycznie rosnącego popytu na świecie wciąż utrzymuje się znaczna nadpodaż ropy naftowej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź