Nie będzie kolejnej obniżki stóp procentowych

Nie będzie kolejnej obniżki stóp procentowych

Początek tygodnia na rynku walutowym upłynął dosyć spokojnie. Uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły jedynie spekulacje na temat przyszłości polityki monetarnej Polski. Zdaniem Elżbiety Chojny – Duch z RPP, słabsze od prognozowanych odczyty PKB za III kwartał, a także obniżenie się wskaźników PMI poniżej poziomu 50 pkt, mogą skłonić Radę do obniżki stóp procentowych, choć przestrzeń do tego istotnie się zawęziła. W czasie ostatniego posiedzenia za pozostawieniem stóp procentowych bez zmian przeważył argument dotyczący oczekiwanego tempa wzrostu gospodarczego – mającego sięgnąć w tym roku 3% – oraz chęć pozostawienia dostępnych instrumentów na przyszłość, gdyby to tempo miało się obniżać. Nie ulega wątpliwości, że istotne znaczenie będą miały w tym przypadku wiadomości napływające w najbliższym czasie z Eurostrefy, a także działania podejmowane przez Mario Draghiego.

W czasie dzisiejszej sesji uwagę inwestorów na Starym Kontynencie przyciągnęły informacje o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro, która wyniosła w ostatnim miesiącu 0.6% m/m. W Wielkiej Brytanii został natomiast opublikowany raport kwartalny BoE na temat inflacji. Istotne znaczenie dla przebiegu dzisiejszej sesji będzie miało także – pierwsze od czasu wyborów – posiedzenie amerykańskiego Kongresu.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Previous Czy perspektywa 10 proc. wkładu własnego skłoniła Polaków do zaciągnięcia kredytu hipotecznego?
Next Próba stabilizacji rubla

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Raport walutowy

Euro (EUR) osiągnęło najwyższą wartość w tym miesiącu na poziomie 1.3344 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odwróciła trend spadkowy po „gołębich” wypowiedziach Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).

Komentarze rynkowe 0 Comments

Raport dzienny Forex

Przemawiający wczoraj członkowie FED nie dali nowych sugestii rynkom – widać było dużą polaryzację poglądów – chociażby pomiędzy „gołębim” Kocherlakotą, a „jastrzębią” George. Niemniej, tak jak zwracałem na to uwagę

Komentarze rynkowe 0 Comments

Surowcowa klątwa nad Książęcą

W czwartek inwestorzy przypomnieli sobie, że indeks naszych blue chips wciąż pozostaje pod znaczącym wpływem spółek surowcowych i ten fakt kształtuje w dużej mierze nastroje na całym warszawskim parkiecie. Od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź