Jakie nieruchomości są w Warszawie najbardziej popularne?

Jakie nieruchomości są w Warszawie najbardziej popularne?

Warszawa jest najlepiej rozwiniętym miastem w kraju, dlatego ma ciekawy rynek pracy oraz ogromną ilość nieruchomości na sprzedaż. Rysuje się jednak tendencja, która wskazuje, że klienci wybierają konkretne mieszkania. Czym kierują się zainteresowani? Jakie lokale są rozchwytywane?

Okazuje się, że wedle analiz przeprowadzonych przez ekspertów z branży, klienci deweloperów potrzebują niedużych mieszkań, w zacisznych i rodzinnych dzielnicach. Rozpatrywane są lokale dwupokojowe, z tarasem i niedalekiej odległości od kościoła, supermarketu, przystanku, szkoły czy centrum. Jeśli kupcy mają rodzinę, wtedy wymagania są większe.

Z cała pewnością ogromne znaczenie ma cena, która rośnie wraz z dodatkowymi udogodnieniami i bardziej atrakcyjną lokalizacją. Jednak zwykle kwota końcowa nie przekracza 350 tys. zł.

Na zakończenie można dodać, że branża deweloperska również przeżywa wzloty i upadki. Nie raz można trafić na atrakcyjną propozycję i nabyć wartościowe mieszkanie za nieduże pieniądze. Monitorowanie rynku oraz ogłoszeń może być bardzo pomocne w odszukaniu najlepszego lokum.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak odkupić mieszkanie komunalne?
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

W styczniu rusza druga część dopłat z programu MdM z wypłatą w 2017 r

Na początku stycznia zostanie uruchomiona druga część środków z programu Mieszkanie dla Młodych przewidziana na 2017 rok. Czasu na złożenie wniosku o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania może być niewiele. Eksperci prognozują,

Nieruchomości 0 Comments

Apartament nad morzem, czyli dobra lokata kapitału

Sposobem inwestowania pieniędzy, który zaczyna być popularny w naszym kraju, jest lokowanie kapitału w wakacyjne nieruchomości za granicą. Jedną z zalet takiego sposobu jest posiadanie własnego apartamentu w innym kraju.

Nieruchomości 0 Comments

NBP podsumowuje 2013 r. na rynku nieruchomości

W ostatnich dniach ukazał się obszerny roczny raport NBP podsumowujący 2013 r. na rynku nieruchomości. Jak został oceniony ten okres? Sytuację na pierwotnych rynkach mieszkaniowych autorzy raportu określili mianem zbliżonej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź