Jak inwestować poza Polską?

Jak inwestować poza Polską?

Dobre inwestowanie to wyższe zarobki, lepsze życie, satysfakcja zawodowa, nowe kontakty, rozwój własnej firmy. Wielu inwestorów straciło jednak zaufanie do rodzimego podwórka i szukają zysków za granicą. Jak podejść do tematu, żeby nie żałować?

Mądre inwestycje na rynkach zagranicznych mogły powiększyć przychody prawie o połowę. To naprawdę bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że gospodarka światowa nie jest w najlepszej kondycji.

Tak naprawdę żaden z nowych funduszy zagranicznych nie przyniósł powodów do niepokoju lub niezadowolenia inwestorów. Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Najlepiej w ostatnim roku radził sobie rynek tajlandzki. Jest to zapewne ogromne zaskoczenie. Świadczy jednak całym wachlarzu miejsc do zarabiania pieniędzy.

Inna sytuacja jest w przypadku funduszy o ugruntowane pozycji, ponieważ notują one same straty. Wiele osób wycofuje się z japońskich i amerykańskich rynków w obawie przed trwającą tendencją spadkową. Taka sama sytuacja dotyczy Chin, które już dawno temu przeżyły lata świetności finansowej.

Od samego zainteresowanego zależy jaki fundusz wybierze. Jest ich bardzo wiele, większość żeruje na niewiedzy i słabo doświadczonych.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak powalczyć o wyższą emeryturę?
Next Czym jest fundusz mieszany?

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Zalety i wady zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Inwestycja w fundusze inwestycyjne jest ciekawym sposobem oszczędzania. Możemy kupić jednorazowo za większa ilość gotówki większa ilość jednostek danego funduszu i obserwować co się dalej z tym stanie. Możemy także

Rodzaje funduszy 0 Comments

Fundusze inwestycyjne w CDM Pekao dostępne przez internet

Centralny Dom Maklerski Pekao S.A udostępnił klientom możliwość zakupu i obsługi funduszy inwestycyjnych online. Uruchomienie nowej funkcjonalności przez CDMInternet to kolejny etap w optymalizacji kanałów dystrybucji usług. Ma on na

Rodzaje funduszy 0 Comments

Duże zainteresowanie Funduszem Mieszkań na Wynajem. W Poznaniu 64 proc. lokali znalazło najemców

Fundusz Mieszkań na Wynajem przyciąga młodych ludzi. W inwestycji w Poznaniu wynajęto dwie trzecie ze 124 mieszkań. Projektem zainteresowane są przede wszystkim osoby w wieku 25-35 lat, single lub pary z dzieckiem, na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź