Delikatne odreagowanie po wczorajszym umocnieniu złotego – komentarz PLN

Delikatne odreagowanie po wczorajszym umocnieniu złotego – komentarz PLN

Podczas wczorajszej sesji inwestorzy na rynku polskiego złotego wyczekiwali przede wszystkim komunikatu Rady Polityki Pieniężnej. Pojawiały się spekulacje dotyczące możliwości obniżki stóp ze względu na ryzyko deflacji, jednak ostatecznie ten scenariusz się nie ziścił. Zgodnie z oczekiwaniami, brak zmian poziomu stóp procentowych doprowadził do umocnienia się złotego. Indeks BOSSAPLN wyraźnie przekroczył poziom 101 pkt. i dzisiaj rano oscyluje w okolicach 101,10 pkt.

1

Wykres 1. Notowania BOSSAPLN – dane dzienne.

Notowania EUR/PLN spadły wczoraj do okolic 4,1430-4,1440. Euro i tak miało problemy, aby wspiąć się ponad poziom 4,16 względem polskiego złotego. W poniedziałek i wtorek kurs EUR/PLN naruszył opór w okolicach 4,1587, jednak zawsze na koniec sesji wracał poniżej tej bariery. Możliwe więc, że nawet bez pomocy RPP ciężko byłoby notowaniom tej pary walutowej przekroczyć ten poziom. Dzisiaj rano wartość EUR/PLN delikatnie wzrasta, jednak skala zwyżki jest symboliczna w porównaniu do wczorajszego spadku. Najbliższym technicznym oporem na wykresie tej pary walutowej jest rejon 4,15, natomiast wsparciem są poziomy 4,14 i 4,1380.

2

Wykres 2. Notowania EUR/PLN – dane dzienne.

Wczoraj spadły także notowania USD/PLN, które zbliżyły się do technicznego wsparcia w okolicach 3,03. Dzisiaj również wartość tej pary walutowej nieznacznie rośnie.

3

Wykres 3. Notowania USD/PLN – dane dzienne.

Także notowania CHF/PLN dotarły do poziomu technicznego wsparcia. Wczoraj wartość franka szwajcarskiego względem złotego spadła do okolic 3,4130 – jest to najbliższa bariera dla niedźwiedzi, która dzisiaj rano jest bazą do delikatnego wzrostu kursu CHF/PLN.

4

Wykres 4. Notowania CHF/PLN – dane dzienne.

Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty. Wiele ważnych danych pojawi się jednak za granicą. W strefie euro kluczowa będzie decyzja ECB ws. stóp procentowych oraz późniejsza konferencja prasowa. Z kolei w Stanach Zjednoczonych pojawią się ważne dane z rynku pracy – w tym stopa bezrobocia i zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. To te informacje będą dzisiaj wpływały na kurs EUR/USD, co pośrednio przełoży się na notowania głównych światowych walut względem PLN.

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous RPP nie zmienia polityki monetarnej
Next Poranny komentarz walutowy – dzień pełen wrażeń

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Wzrostowy przerywnik na wykresie gazu ziemnego • Wzrost zapasów ropy według DoE • USDA: niezły sezon na rynku kukurydzy Środa na rynkach towarowych była dniem relatywnie

Komentarze rynkowe 0 Comments

Euro pozostaje pod presją

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3408 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro pozostaje pod presją, ponieważ na dzisiejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB) jego prezes, Mario Draghi, może

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: Złoty w dół do dolara po FED

Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty wobec euro i franka oraz spadek wyceny względem dolara amerykańskiego. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2155 PLN za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź