Co oznacza skrót HoReCy?

Co oznacza skrót HoReCy?

Legalne przekraczanie granic, brak kroków formalnych, a przede wszystkim gama biur podróży zachęca nas do podróżowania. Nic więc nowego, iż obecnie rynek hotelarski ma się znakomicie, a będzie jeszcze lepiej.

HoReCa to Międzynarodowy Związek Krajowych Podmiotów Hotelarskich, Restauracyjnych i Kawiarnianych. W Polsce określa on około 4% całego rynku przedsiębiorstw. Ponadto szacuje się wzrost inwestycji w ramach charakteryzowanego rynku o 3, 2% w ciągu obecnego roku. Co z tym związane mnóstwo pracy mają także architekci układający plan modernizacji funkcjonujących hoteli bądź utworzenie nowych miejsc, by w pełni spełniać wymagania turystów.

Nie zawsze obszar budowlany działał tak prężnie jak obecnie. W 2009 roku obniżyły się inwestycje owego sektora oraz zainteresowanie stworzenia nowych nieruchomości. Na szczęście pod koniec pesymistycznego okresu zaczęto notować wzrost popytu i sytuacja ta nie zmienia się do dziś.

Inwestorzy HoReCy niejednokrotnie współpracują z wytwórcami, rzadziej z dystrybutorami. Stan importu w zakresie charakteryzowanej aktywności gospodarczej szacuje się na poziomie 21%. Informacje owe dotyczą także zapotrzebowania na dobra biur projektowych.

W następnym roku także szacuje się wzrost popytu na usługi hotelarskie oraz zainteresowanie rynkiem projektów. W związku z tym młodzi Polacy mogą bez obaw brać pod uwagę dalszą edukację w tym kierunku.

 

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Analiza Forex: GBP/USD
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości

Ile musimy mieć na mieszkanie w Warszawie

Na Białołęce zamieszkamy na swoim za 6 tys. zł za metr, a za mieszkanie od dewelopera na Mokotowie zapłacimy ponad 8,5 tys. zł/ m kw. Kwota, jaką nabywcy mieszkań w

ABC inwestowania 0 Comments

Eksport szkockiej pobił kolejny rekord

Szkoci w ciągu 2012 r. sprzedali poza granicę Zjednoczonego Królestwa trunki o wartości 4,3 mld funtów. W ciągu ostatnich 10 lat eksport szkockiej wzrósł o 87 proc. Takich informacji z

ABC inwestowania 0 Comments

Lato sprzyja remontom. Ekipy remontowe pilnie poszukiwane

W okresie letnim w wielu spośród blisko 14 mln mieszkań w Polsce trwają remonty. Polacy zwykle przeprowadzają je całościowo, w wielu pomieszczeniach jednocześnie i możliwie w jak najkrótszym czasie. Koszt remontu przeciętnego mieszkania to w zależności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź