BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Tylko początek piątkowej sesji był korzystny dla byków – FW20Z13 wyznaczyły wtedy maksimum dzienne na poziomie 2 448 pkt (okolice czwartkowych szczytów). Wraz z otwarciem rynku kasowego zaczęła się zaznaczać przewaga strony podażowej, która utrzymała się już do końca dnia. Powolnemu osuwaniu kursu kontraktów towarzyszyły jednak niewielkie obroty, co sugeruje raczej wstrzymywanie się od decyzji przed weekendem z istotnymi czynnikami ryzyka (możliwość government shutdown w USA) niż rzetelnie wypracowaną przewagę sprzedających. Minimum dzienne zostało ustanowione ok. 16:00 kiedy to kurs sięgnął 2 413 pkt, ale końcówka sesji przyniosła jeszcze redukcję przeceny i ostatecznie zamknięcie wypadło na 2 425 pkt (-0,45%). Wolumen wyniósł 16,3 tys., a LOP 90,2 tys. Weekend nie przyniósł rozstrzygnięć w kwestii wydatków budżetowych na następny rok rozliczeniowy w USA. Ostateczny termin na porozumienie w Kongresie mija w ten poniedziałek, w związku z tym sesja może być nieco nerwowa. Dodatkowym czynnikiem ryzyka są wiadomości z Włoch o rozpadzie koalicji rządzącej, kupujący będą także musieli się zmierzyć ze słabszym od prognoz finalnym odczytem PMI produkcji przemysłowej w Chinach.

Sytuacja techniczna

Kupujący po okresie wyraźnej przewagi napotkali na wyraźną barierę w postaci maksimów z czerwca i sierpnia (odpowiednio 2 447 i 2 435 pkt) na wykresie serii kontynuacyjnej. Dwa dni z rzędu problemów ze sforsowaniem tych oporów zaczyna rodzić nadzieje po stronie sprzedających. Pierwsza bardzo ważna strefa wsparć znajduje się w obszarze luki hossy z 19 września (2 369 – 2 422 pkt) – jeśli nie powstrzyma korekty strona podażowa może urosnąć w siłę i zacznie budować podstawy do penetracji dolnych zakresów bardzo szerokiego ruchu bocznego o przybliżonym zasięgu 2 100 – 2 450 pkt. Oczywiście na razie jest zbyt wcześnie na prognozowanie takiego scenariusza, tym bardziej, że ADX sugeruje bardziej możliwość wejścia w fazę łagodnej korekty. W kontekście możliwości dalszych wzrostów niepokoi RSI, który wyraźnie wyhamował zwyżkę na poziomym oporze, co stawia pod znakiem zapytania przewagę kupujących.

1

 

BM BPH

Previous Spokojne (chociaż spadkowe) zakończenie tygodnia
Next Kryzys w USA, kryzys we Włoszech

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja Wczorajsza sesja rozpoczęła się na rynku terminowym od skromnego plusa z poziomu 2 344 pkt. Do godz. 10 inicjatywa znajdowała się w rękach podaży, która w tym czasie sprowadziła

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Choć na otwarciu piątkowych notowań WIG wzrósł o 0,38%, a WIG20 poszedł w górę o 0,33% do 2376,84 pkt to już po godzinie handlu indeksy zanurkowały poniżej czwartkowego zamknięcia.

Analizy GPW 0 Comments

Enea: słabe otwarcie

Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się mocnym spadkiem, co doprowadziło do utworzenia wyraźnej luki spadkowego. Dzienne minima zostały jak na razie ustalone przy poziomie 13,01 w rejonie którego znajduje się najbliższe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź