BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Wtorkowa sesja na rynku terminowym mijała w nastrojach oczekiwania na dzisiejsze dane dotyczące wstępnego odczytu PKB w II kwartale głównych gospodarkach europejskich i w Polsce. Notowania kontraktów terminowych wystartowały z poziomu 2 411 pkt, po czym kupujący ustanowili dzienne maksimum kursu na 2 416 pkt, co miało związek z publikacją lepszego od oczekiwań indeksu ZEZW w Niemczech w sierpniu (odczyt 42). Przez kolejne trzy notowania kontraktów terminowych FW20U13 cofnęły się w okolice 2 400 pkt i zastygły. Po godz. 12 rozpoczęła się szybka i krótka, dwugodzinna korekta sprowadzająca kurs terminowy do dziennego minimum na 2 382 pkt, co miało związek z oczekiwaniem na dane z USA dotyczące sprzedaży detalicznej (w lipcu sprzedaż wzrosła o 0,2% m/m, przy czym oczekiwano wzrostu o 0,4% m/m). Dalsza część sesji mijała pod znakiem odrabiania strat i do zakończenia dnia kupującym udało się to w znacznym stopniu. Na zamknięciu notowań kurs FW20U13 przyjął poziom 2 399 pkt (-0,17%), a dzienny wolumen obrotu wyniósł 25,1 tys. sztuk i był o 1/5 wyższy, niż w poniedziałek. Liczba otwartych pozycji była dodatnio skorelowana ze zmianami kursu, co jest zdecydowanie byczym argumentem.

Sytuacja techniczna

W trakcie wczorajszej sesji na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się świeca przypominająca wymową formację wisielca, zapowiadającą korektę. Jednak strona kupująca zdała test z determinacji podczas obrony połowy poniedziałkowego białego korpusu (czyli pierwszego istotnego wsparcia), co daje szansę na dalszą zwyżkę. Jeśli jednak w trakcie dzisiejszej sesji kurs terminowy otworzy się poniżej wczorajszego korpusu (poniżej 2 399 pkt), a następnie zamknięcie sesji także wypadnie poniżej tego pułapu, to spadkowy charakter wisielca będzie mógł się realizować. Jeśli jednak nie wystąpi, żaden z powyższych warunków – będzie można mówić o tym, że kupujący nie dopuszczą do realizacji kolejnej korekty. Dzisiaj ważne będą dane o PKB w II kwartale i to one mogą mieć decydujący wpływ na kierunek na rynku. Z technicznego punktu widzenia kupujący mają silny argument po swojej stronie w postaci wskazań ADX, który informuje o umacnianiu się trendu wzrostowego. Jednak RSI poruszający się w pobliżu górnych poziomów, które zwykle zapowiadają jakiś rodzaj korekty, może zniechęcać do odważnych działań ze strony posiadaczy długich pozycji. Podsumowując, sytuacja techniczna może pogorszyć się, jeśli dziś na zamknięciu kurs terminowy wypadnie poniżej 2 399 pkt, co oznaczałoby zadyszkę posiadaczy długich pozycji i mogłoby zachęcić podaż do spychania rynku. Alternatywnie, jeśli kurs FW20U13 na zamknięciu przyjmie poziom powyżej 2 400 pkt, będzie to oznaka negująca wczorajszego wisielca i będzie to zapowiedź testowania maksimów z czerwca znajdujących się na 2 446 pkt.

3

 

BM BPH

Previous Analiza Forex: USD/JPY
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Niejednoznaczna interpretacja publikacji protokołu FOMC, która przeceniła indeksy w USA, spadki w Azji przy pozytywnych publikacjach makroekonomicznych z przemysłu Chin (odczyt PMI 50,1 przy prognozie 48,3) były dużą niewiadomą

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Mirbud

Opór: 1,18 zł Wsparcie: 1,06 zł Kurs spółki poruszał się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Ostatnie sesje potwierdziły wybicie powyżej opadającej średnioterminowej linii ww. trendu, która wyznaczała najbliższy opór (1,06 zł).

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja Po czterech z rzędu wzrostowych sesjach przyszedł czas na korektę. W zasadzie od początku piątkowej sesji zaznaczyła się przewaga podaży i FW20H13 wystartowały lekko na minusie. Tuż po otwarciu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź