BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Ostatnia sesja w minionym tygodniu przebiegała w zmiennych nastrojach, co miało związek z brakiem istotnych publikacji ekonomicznych. Notowania kontraktów terminowych wystartowały z poziomu 2 246 pkt. Do godz. 14 trwała zwyżka kursu, która doprowadziła do ustanowienia dziennego maksimum na 2 274 pkt. Aktywność graczy była raczej niska, co potęgowało zmienność cen. W ciągu dwóch kolejnych godzin kurs kontaktów tąpnął do 2 237 pkt, ustanawiając dzienne minimum, jednak w ostatniej godzinie handlu kupujący odrobili całe tąpnięcie kursu. Na zamknięciu sesji FW20U13 przyjęły poziom 2 264 pkt (+0,4%). Dzienny wolumen obrotu wyniósł 22,9 tys. sztuk i był o 17% niższy niż w czwartek.

Sytuacja techniczna

W trakcie piątkowej sesji na wykresie kontraktów terminowych pokazała się biała świeca, która w znacznym stopniu zanegowała spadkową formację wisielca z czwartku. Przez kilka ostatnich dni kursu kontraktów konsoliduje się w pobliżu strefy oporu wyznaczonej przez 50% zniesienie Fibonacciego spadków z czerwca (poziom 2 257 pkt) oraz połowę wysokiego czarnego korpusu z 20 czerwca (pułap 2 266 pkt). Przez cały ubiegły tydzień strona popytowa skutecznie broniła ataki podaży, co należy uznać za objaw siły rynku. Jednak droga do dalszej zwyżki kursu cechuje się silnymi oporami (61,% zniesienia Fibonacciego 2 303 pkt oraz spadkowa luka cenowa z 20 czerwca 2 327 – 2 356 pkt). Oscylator RSI zatrzymał wzrosty w okolicach pułapu 50, a zatem ma jeszcze pewien potencjał do zwyżki w ramach choćby korekcyjnego odbicia kursu. Z kolei ADX z każdą sesją informuje o utrzymywaniu się coraz większej równowagi rynkowej, która sprzyja konsolidowaniu się kursu. Taka równowaga sił w połączeniu z korektą wzrostową, która zniosła połowę czerwcowego spadku może oznaczać ruch kontraktów w dowolnym kierunku. Sytuacja kupujących pogarszałaby się, gdyby kurs kontraktów zaczął spadać poniżej poziomu 2 220 pkt, gdyż oznaczałoby to zamykanie przez podaż wzrostowej luki cenowej z 11 lipca, znajdującej się w przedziale 2 200 – 2 220 pkt.

1

 

BM BPH

Previous Byki mają szansę, ale zagrożeń nie brakuje
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Bytom

Opór: 1,70 zł Wsparcie: 1,40 zł Spółka znajdująca się w trendzie wzrostowym po wczorajszej sesji pokonała swoje roczne maksimum na 1,42 zł. Nowy szczyt wyznaczony został na poziomie 1,45 zł.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa Mocna przecena na Wall Street i Tokio miały swoje odzwierciedlenie na warszawskim parkiecie. Na otwarciu wtorkowych notowań WIG20 stracił 1,37 % (2 337 pkt) a WIG 1,15 %.

Analizy GPW 0 Comments

Zastal: utrzymanie odbicia

Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację odbicia od wyrysowanego wsparcia jakim jest linia wzrostowa łącząca dołki od września ubiegłego roku. Obecnie kluczowe dla popytu jest domknięcie luki spadkowej przy 1,79. Dopiero

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź