BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Ostatnia sesja w minionym tygodniu przebiegała w zmiennych nastrojach, co miało związek z brakiem istotnych publikacji ekonomicznych. Notowania kontraktów terminowych wystartowały z poziomu 2 246 pkt. Do godz. 14 trwała zwyżka kursu, która doprowadziła do ustanowienia dziennego maksimum na 2 274 pkt. Aktywność graczy była raczej niska, co potęgowało zmienność cen. W ciągu dwóch kolejnych godzin kurs kontaktów tąpnął do 2 237 pkt, ustanawiając dzienne minimum, jednak w ostatniej godzinie handlu kupujący odrobili całe tąpnięcie kursu. Na zamknięciu sesji FW20U13 przyjęły poziom 2 264 pkt (+0,4%). Dzienny wolumen obrotu wyniósł 22,9 tys. sztuk i był o 17% niższy niż w czwartek.

Sytuacja techniczna

W trakcie piątkowej sesji na wykresie kontraktów terminowych pokazała się biała świeca, która w znacznym stopniu zanegowała spadkową formację wisielca z czwartku. Przez kilka ostatnich dni kursu kontraktów konsoliduje się w pobliżu strefy oporu wyznaczonej przez 50% zniesienie Fibonacciego spadków z czerwca (poziom 2 257 pkt) oraz połowę wysokiego czarnego korpusu z 20 czerwca (pułap 2 266 pkt). Przez cały ubiegły tydzień strona popytowa skutecznie broniła ataki podaży, co należy uznać za objaw siły rynku. Jednak droga do dalszej zwyżki kursu cechuje się silnymi oporami (61,% zniesienia Fibonacciego 2 303 pkt oraz spadkowa luka cenowa z 20 czerwca 2 327 – 2 356 pkt). Oscylator RSI zatrzymał wzrosty w okolicach pułapu 50, a zatem ma jeszcze pewien potencjał do zwyżki w ramach choćby korekcyjnego odbicia kursu. Z kolei ADX z każdą sesją informuje o utrzymywaniu się coraz większej równowagi rynkowej, która sprzyja konsolidowaniu się kursu. Taka równowaga sił w połączeniu z korektą wzrostową, która zniosła połowę czerwcowego spadku może oznaczać ruch kontraktów w dowolnym kierunku. Sytuacja kupujących pogarszałaby się, gdyby kurs kontraktów zaczął spadać poniżej poziomu 2 220 pkt, gdyż oznaczałoby to zamykanie przez podaż wzrostowej luki cenowej z 11 lipca, znajdującej się w przedziale 2 200 – 2 220 pkt.

1

 

BM BPH

Previous Byki mają szansę, ale zagrożeń nie brakuje
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: DUON

Opór: 1,69 zł Wsparcie: 1,44 zł Kurs akcji poddany został korekcie w ramach trendu wzrostowego, która dwa dni temu zatrzymała się na linii trendu znajdującej się na 1,45 zł. Dwie

Analizy GPW 0 Comments

Rekordowy debiut na warszawskiej giełdzie. Play z największą ofertą publiczną prywatnej firmy w historii GPW

Kolejny operator telekomunikacyjny wchodzi na warszawską giełdę. Dzisiejszy debiut firmy Play na głównym parkiecie jest największą pierwszą ofertą publiczną prywatnej firmy w całej historii GPW i największą w Europie w ciągu ostatnich 2 lat.

Analizy GPW 0 Comments

Kontynuacja spadków na euro

W trakcie dzisiejszej sesji obserwowaliśmy kontynuację wyprzedaży wspólnej waluty i w konsekwencji spadek kwotowań eurodolara do najniższego poziomu od miesiąca. W dalszym ciągu głównym powodem spadków na EUR jest wypowiedź

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź