Rynek mobile wciąż rośnie w siłę

Rynek mobile wciąż rośnie w siłę

Już ponad 60% Polaków posiada smartfona, a ruch mobilny w Polsce stanowi 50% całego ruchu w internecie. O potędze mobile w Polsce świadczy też fakt, że spośród wszystkich użytkowników smartfonów w naszym kraju, aż 93% z nich szuka informacji w pierwszej kolejności właśnie poprzez telefon komórkowy.

Od 21 kwietnia 2015 roku Google premiuje strony dostosowane do urządzeń mobilnych, plasując je wyżej w wynikach wyszukiwania. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej startupów dotyczy dotyczą właśnie rynku mobilnego. Podobnie jest z serwisem mwyniki.pl, który prezentuje wyniki sportowe w czasie rzeczywistym.

Polscy użytkownicy mobile są wybredni

Zastanówmy się najpierw kim obecnie są użytkownicy urządzeń mobilnych? Z badań wynika, że 54% z nich to mężczyźni oraz osoby w wieku 25-34 lat i 35-49 lat. 15% użytkowników smartfonów mieszka na wsi lub w miastach poniżej 5000 mieszkańców.

Aktywni użytkownicy urządzeń mobilnych mają jasno sprecyzowane wymagania. Strona/aplikacja mobilna ma działać sprawnie i bezbłędnie. Jednak kryteria oceny responsywnych stron internetowych wciąż rosną, ponieważ smartfon towarzyszy Polakom każdego dnia. W jaki sposób? Podczas podróży tramwajem śledzi się newsy ze świata polityki i sportu, będąc w pracy po kryjomu sprawdzamy wyniki sportowe ulubionej drużyny, a pasjonując się w środę wieczorem przed telewizorem lub w pubie meczem Ligi Mistrzów, jednocześnie weryfikujemy wyniki innych drużyn. Popularne „komórki” stały się nieodłącznym elementem naszego życia.

Wyniki sportowe na wyciągnięcie ręki

Twórcy platformy mWyniki.pl zdają się znać potrzeby i zainteresowania Polaków. Spośród wielu tego typu serwisów na świecie, to pierwszy w Polsce tego typu startup w pełni responsywny. Projekt powstał w maju 2015 roku. Po 8 miesiącach działalności, strona odnotowuje prawie 1,5 mln wizyt i prawie 800 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Zdecydowaną większość ruchu generują użytkownicy mobilni, którzy dzięki responsywnej wersji mwyniki.pl mają idealnie dopasowaną stronę do swojego urządzenia mobilnego.

– Tworząc mwyniki.pl wiedzieliśmy, że zalety naszej marki to idealne pokrycie się z profilem polskiego użytkownika mobile, który ma jasne potrzeby: chce szybko znaleźć konkretny wynik meczu, sprawdzić składy drużyn, tabele i poznać statystyki. Do tej pory w „polskim” internecie czegoś takiego nie było  – opowiadają twórcy mWyniki.pl.

Czym wyróżnia się ten startup?

Przede wszystkim wpisuje się znakomicie w trendy obecnie panujące na rynku. W końcu właśnie szybkość dostępu do informacji jest tym, co cenią sobie najbardziej użytkowniku smartfonów. Ponadto imponujący jest zakres udostępnianych statystyk. Żaden inny, światowy serwis z wynikami meczów nie publikuje wyników z dziewięciu poziomów rozgrywkowych w Polsce; od Ekstraklasy aż do C klasy. Największy, konkurencyjny, światowy serwis prezentuje jedynie trzy poziomy rozgrywkowe w Polsce. Poprzez mWyniki.pl można natomiast sprawdzić wyniki Bundesligi, jak i wyniki Superligi kobiet w polskiej piłce ręcznej czy śledzić wszystkie rozgrywki hokeja w Rosji.

Responsywna strona mWyniki.pl jest przykładem, w którym kierunku powinny podążać strony internetowe. Oprócz wyników z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, każdy użytkownik może śledzić również sporty motorowe, kolarstwo, czy wyniki lotto. Wszystkie te opcje są odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania miłośników sportu.

Previous Samowola budowlana – jak ją zalegalizować?
Next Zalety i wady zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rośnie liczba mieszkań przeznaczanych na krótkoterminowy wynajem

Przybywa apartamentów przeznaczanych na wynajem – zarówno prywatnych mieszkań, jak i pokojów w condohotelach. Krótkoterminowe wynajmowanie lokali turystom pod pewnymi warunkami może być opłacalne nawet dla osób, które mają tylko jedną nieruchomość lub

Wiadomości 0 Comments

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach może spaść do zera. Będzie to możliwe dzięki nowym technologiom

Co roku na drogach całego świata ginie ponad 1,25 miliona osób. Zdecydowana większość wszystkich wypadków to efekt błędu człowieka. Odkąd w samochodach osobowych w Europie obowiązkowo montowane są systemy wspomagania hamowania, liczba

Wiadomości 0 Comments

Ceny mieszkań stoją w miejscu

Sytuacja na rynku mieszkaniowym od 2014 roku zdecydowanie się poprawia – jest większy popyt na mieszkania, a deweloperzy, nadążając za rynkiem, nie wyprzedzają go, co powoduje równowagę między dostępną ofertą a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź