Rynek mobile wciąż rośnie w siłę

Rynek mobile wciąż rośnie w siłę

Już ponad 60% Polaków posiada smartfona, a ruch mobilny w Polsce stanowi 50% całego ruchu w internecie. O potędze mobile w Polsce świadczy też fakt, że spośród wszystkich użytkowników smartfonów w naszym kraju, aż 93% z nich szuka informacji w pierwszej kolejności właśnie poprzez telefon komórkowy.

Od 21 kwietnia 2015 roku Google premiuje strony dostosowane do urządzeń mobilnych, plasując je wyżej w wynikach wyszukiwania. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej startupów dotyczy dotyczą właśnie rynku mobilnego. Podobnie jest z serwisem mwyniki.pl, który prezentuje wyniki sportowe w czasie rzeczywistym.

Polscy użytkownicy mobile są wybredni

Zastanówmy się najpierw kim obecnie są użytkownicy urządzeń mobilnych? Z badań wynika, że 54% z nich to mężczyźni oraz osoby w wieku 25-34 lat i 35-49 lat. 15% użytkowników smartfonów mieszka na wsi lub w miastach poniżej 5000 mieszkańców.

Aktywni użytkownicy urządzeń mobilnych mają jasno sprecyzowane wymagania. Strona/aplikacja mobilna ma działać sprawnie i bezbłędnie. Jednak kryteria oceny responsywnych stron internetowych wciąż rosną, ponieważ smartfon towarzyszy Polakom każdego dnia. W jaki sposób? Podczas podróży tramwajem śledzi się newsy ze świata polityki i sportu, będąc w pracy po kryjomu sprawdzamy wyniki sportowe ulubionej drużyny, a pasjonując się w środę wieczorem przed telewizorem lub w pubie meczem Ligi Mistrzów, jednocześnie weryfikujemy wyniki innych drużyn. Popularne „komórki” stały się nieodłącznym elementem naszego życia.

Wyniki sportowe na wyciągnięcie ręki

Twórcy platformy mWyniki.pl zdają się znać potrzeby i zainteresowania Polaków. Spośród wielu tego typu serwisów na świecie, to pierwszy w Polsce tego typu startup w pełni responsywny. Projekt powstał w maju 2015 roku. Po 8 miesiącach działalności, strona odnotowuje prawie 1,5 mln wizyt i prawie 800 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Zdecydowaną większość ruchu generują użytkownicy mobilni, którzy dzięki responsywnej wersji mwyniki.pl mają idealnie dopasowaną stronę do swojego urządzenia mobilnego.

– Tworząc mwyniki.pl wiedzieliśmy, że zalety naszej marki to idealne pokrycie się z profilem polskiego użytkownika mobile, który ma jasne potrzeby: chce szybko znaleźć konkretny wynik meczu, sprawdzić składy drużyn, tabele i poznać statystyki. Do tej pory w „polskim” internecie czegoś takiego nie było  – opowiadają twórcy mWyniki.pl.

Czym wyróżnia się ten startup?

Przede wszystkim wpisuje się znakomicie w trendy obecnie panujące na rynku. W końcu właśnie szybkość dostępu do informacji jest tym, co cenią sobie najbardziej użytkowniku smartfonów. Ponadto imponujący jest zakres udostępnianych statystyk. Żaden inny, światowy serwis z wynikami meczów nie publikuje wyników z dziewięciu poziomów rozgrywkowych w Polsce; od Ekstraklasy aż do C klasy. Największy, konkurencyjny, światowy serwis prezentuje jedynie trzy poziomy rozgrywkowe w Polsce. Poprzez mWyniki.pl można natomiast sprawdzić wyniki Bundesligi, jak i wyniki Superligi kobiet w polskiej piłce ręcznej czy śledzić wszystkie rozgrywki hokeja w Rosji.

Responsywna strona mWyniki.pl jest przykładem, w którym kierunku powinny podążać strony internetowe. Oprócz wyników z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, każdy użytkownik może śledzić również sporty motorowe, kolarstwo, czy wyniki lotto. Wszystkie te opcje są odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania miłośników sportu.

Previous Samowola budowlana – jak ją zalegalizować?
Next Zalety i wady zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Numizmatyka – kto na tym zarabia?

Złote i srebrne numizmaty, repliki monet, medale patynowane – producenci wyrobów kolekcjonerskich prześcigają się z ofertą, proponując różnorodne wyroby, często w nietypowych kształtach. Dla wielu zbieranie numizmatów to hobby, dla

Wiadomości 0 Comments

Dziennie w wypadkach drogowych poszkodowanych jest 66 osób

Pod względem wypadków na liczbę przejechanych kilometrów i liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych Polska plasuje się pod koniec europejskich rankingów. W 2016 roku w 33,5 tys. wypadków zginęło ponad 3 tys. osób.

Wiadomości 0 Comments

Jaki grzejnik wybrać do łazienki

Kiedy urządzamy łazienkę, wraz z sąsiadującymi elementami jest dobór grzejnika. Chcemy, aby nasza łazienka była ciepła i przyjemna, a jednocześnie, aby pomóc w aranżacji i stylu wnętrza. Jak wybrać odpowiedni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź