Jen osiąga sześcioletnie minimum
Euro (EUR) kontynuuje swój zniżkowy trend i osiągnęło już swoje miesięczne minimum na poziomie 1.2546 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Fed oficjalnie zakończył swój program luzowania polityki monetarnej (QE). Obecnie przedstawiciele Fed uważają, że program QE nie wpłynie bezpośrednio na inflację i tylko podniesienie poziomu stóp procentowy pozwoli osiągnąć zamierzony cel.
Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 43.62 po czym spadł do poziomu 41.51 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB). Rubel odnotował swój największy skok, ponieważ rosyjski bank centralny jest gotów na wszelkie działania w celu podtrzymania wartości swojej waluty. Bank prawdopodobnie podniesie poziomy stóp procentowych już po raz czwarty w tym roku, tym razem do poziomu 8.5 proc.
Akcje
Notowania Japan 225 (NKI) zyskały na wartości osiągając z poziomu 15863 swoje siedmioletnie maksimum na poziomie 16578. Japońskie akcje wzrosły, ponieważ Bank Japonii nieoczekiwanie zwiększył luzowanie polityki pieniężnej, więc japoński fundusz emerytalny planuje kolejne inwestycje w aktywa.
Towary
Soja (SOY) wzrosła do poziomu 1052 dolarów amerykańskich osiągając tym samym swoje nowe dwumiesięczne maksimum. Towar ten zyskał na wartości w związku z niepokojem inwestorów, że niekorzystne warunki pogodowe mogą zmniejszyć jego zapasy.
Para dnia i Opcje FX
Dolar amerykański (USD) odbył wczoraj swój rajd do poziomu 111.17 w stosunku do jena japońskiego (JPY), który z kolei osiągnął swój najniższy poziom od roku 2008. Jen stracił na wartości po tym, jak Bank Japonii (BoJ) zadecydował o bardziej ekspansywnym prowadzeniu polityki monetarnej.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję Call na parze USDJPY i zyskać, jeżeli że para utrzyma swój trend „byka”, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Poranny komentarz walutowy – funt delikatnie zyskuje po minutes
Środa to dzień publikacji raportów z niedawnych posiedzeń banków centralnych. Dokument Banku Anglii już znamy, wieczorem poznamy zapis dyskusji z październikowego spotkania Komitetu Fed. Na razie obserwujemy umiarkowane umocnienie funta.
Możliwa duża zmienność na rynkach
Wzrost na Wall Street może nie zostać wykorzystany do odbicia w Europie ze względu na postępującą wyprzedzać akcji w Azji, szczególnie w Szanghaju. Piątkowe notowania początkowo przyniosły odbicie, lub przynajmniej
Możliwe płaskie otwarcie w Europie
Inwestorów może onieśmielać brak Amerykanów (Dzień Dziękczynienia) oraz fakt, że S&P nie zdołał w przekonujący sposób pokonać szczytu z wtorku. Trudno wprawdzie oczekiwać, żeby S&P dzień w dzień ustanawiał nowe
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!