Jak wybrać wygodne krzesło do biura?

Jak wybrać wygodne krzesło do biura?

Wygodne krzesło do biura musi być funkcjonalne, wygodne i przede wszystkim odpowiednie dla twojego kręgosłupa.

Cel. Po co ci krzesło?

Najpopularniejsze są krzesła komputerowe. To najszersza kategoria krzeseł, podzielona na typy specjalistyczne. Przeznaczone są do wygodnego przebywania przy stole przez kilka godzin bez wstawania. Jeśli siedzisz przy nim przez 1-2 godziny dziennie wystarczy regulowany tył modelu. 3-5 godzin wymaga większej funkcjonalności krzesła. Skup się na modelach z regulacją wysokości, nachylenia oparcia i głębokości siedziska. Jeśli spędzasz w fotelu więcej niż 5 godzin, to możesz wypróbować krzesło gamingowe lub ortopedyczne. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji w fotelu gamingowym możesz nawet uciąć sobie drzemkę. Wystarczy odchylić plecy do 170 ° i zająć pozycję poziomą, aby odpocząć. Podłokietniki mają również regulowaną wysokość, zasięg przód-tył i kąt obrotu, dzięki czemu są tak komfortowe, jak to tylko możliwe. Fotele tego typu mają stylowy wygląd, który przypomina te, które można znaleźć w samochodach wyścigowych. Wystające części mocują plecy z tyłu i po bokach. Oparcie odchyla się za jednym dotknięciem dzięki mechanizmowi dźwigni. Specjalny wałek pod dolną częścią pleców utrzymuje prawidłowy kształt kręgosłupa i odciąża mięśnie. Wiele modeli posiada również ochraniacze na szyję i głowę. Można je zamocować w dowolnej dogodnej pozycji lub całkowicie usunąć. Zazwyczaj fotele mają stalową ramę i solidną ramę, która wytrzymuje obciążenia do 250 kg. Fotele ortopedyczne. Wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie i przyjazne dla pleców modele. Opracowane we współpracy z projektantami i ortopedami. Dzięki fotelom ortopedycznym pozbędziesz się obciążenia kręgosłupa lędźwiowego, dyskomfortu i bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa, dolnej części pleców i barkach. Dowiedz się więcej o tym jak wybrać właściwy fotel do biurka na stronie firmowewnetrza.pl.

Rodzaje foteli

Krzesła dla personelu. Wielofunkcyjne krzesła biurowe przeznaczone do długotrwałej pracy przy komputerze – od 5 godzin. Posiadają mechanizmy obrotowe oraz regulację oparcia, podłokietników i siedziska. Są to ergonomiczne modele, które są specjalnie wykonane, aby zmniejszyć zmęczenie pracowników, zwiększyć komfort i motywację. Krzesła dla personelu wyposażone są w:

  • wygodne kółka, które pozwalają szybko przemieszczać się między obszarami roboczymi;
  • mechanizmy podnoszące, które można dostosować do wzrostu pracownika;

Krzesła dla kadry kierowniczej wykonane są z droższych materiałów i z bardziej zaawansowanymi mechanizmami. Charakteryzują się maksymalnym komfortem. Fotel odzwierciedla gust właściciela i kształtuje wizerunek firmy. Przy wyborze zwracaj uwagę na jakość, wygodę i design – powinno współgrać z wnętrzem biura. Wybierz chromowane ramy do nowoczesnych wnętrz i drewniane wykończenia do klasycznych mebli.

Tkanina

Unikaj kontaktu tkaniny z ostrymi lub ostrymi przedmiotami. Plamy lub inne zabrudzenia na tapicerce tekstylnej możesz usunąć wilgotną szmatką i roztworem czyszczącym. Użyj minimalnej ilości środka czyszczącego – nadmiar wilgoci spowoduje powstawanie smug. Skóra naturalna wyróżnia się wytrzymałością, elastycznością i trwałością. Jest odporna na ścieranie i zabrudzenia. Materiał wygląda reprezentacyjnie i podkreśla status właściciela. Fotele z prawdziwej skóry są często drogie. Chroń materiał przed długotrwałym narażeniem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Eko skóra imituje fakturę skóry naturalnej. Niedrogi, na pozór solidny, ale niestety nie najtrwalszy materiał. I nie najprzyjemniejszy dla ciała. Nadaje się dla tych, którzy nie spędzają dużo czasu w miejscu pracy. Siatka to najbardziej wskazany materiał. Najczęściej stosowany w krzesłach ortopedycznych i ergonomicznych. Ma maksimum zalet użytkowych: wytrzymałość, przewodność cieplną, dopasowanie do kształtu ciała. Często krzesła siatkowe wyglądają futurystycznie i nie pasują do klasycznych wnętrz. Najsłynniejszy na świecie fotel komputerowy, Herman Miller, wykonany jest z siatki . Unikaj kontaktu siatki z ostrymi lub ostrymi przedmiotami. Nie stawiaj krzesła w wilgotnym miejscu ani w pobliżu urządzeń grzewczych o dużej mocy. W razie potrzeby wytrzyj je wilgotną szmatką.

Previous Jak dobrać krzesło do pracy przy komputerze?
Next Kontener mieszkalny - budowa i jego zalety

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Cyfrowa transformacja przyniesie światowej gospodarce 100 bln dol

Nowe technologie napędzają cyfrową transformację, która w ciągu najbliższej dekady ma przynieść światowej gospodarce 100 bln dol. Firmy, które nie korzystają z zaawansowanych zdobyczy techniki i nie zmieniają swojego modelu działania, zostaną zepchnięte na

Inwestowanie 0 Comments

Polskie firmy na badania i rozwój przeznaczają mniej niż 1 proc. PKB

Krajowe przedsiębiorstwa przeznaczają na badania i rozwój mniej niż 1 proc. polskiego PKB. Zgodnie z planem wicepremiera Mateusza Morawieckiego do 2020 roku nakłady te powinny wzrosnąć do 2 proc. Innowacyjność jest obecnie

Inwestowanie 0 Comments

Trwają rozmowy PZL-Świdnik z Polską Grupą Zbrojeniową ws. utworzenia konsorcjum

Przedstawiciele PZL-Świdnik i firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozmawiają o potencjalnych obszarach współpracy. Jednym z nich jest budowa nowego polskiego śmigłowca wielozadaniowego. Jeśli zamówienie MON na zakup 50 helikopterów trafiłoby do PZL-Świdnik,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź