Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

Brama wjazdowa jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem ogrodzenia. Powinna być dopasowana swoim wyglądem do stylu zabudowań, pasować do nieruchomości i ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie. Warto sprawdzić jakie są obecnie koszty jeśli chodzi o montaż bramy wjazdowe. Jest wiele czynników, które wpływają na to jakie są koszty montażu bramy wjazdowej. Wszystko zależy od tego jaki typ bramy będzie wybrany, z jakich materiałów jest wykonana, jakie rozwiązania są zastosowane. Koszt montowania bramy jest w znacznej mierze uzależniony od tego czy ktoś wybiera bramę automatyczną czy ręczną wersję. Warto zobaczyć jak to wygląda jeśli chodzi o ponoszone koszty. Brama wjazdowa stanowi jeden z najważniejszych elementów ogrodzenia. Dopasowana do stylu zabudowań, podkreśla walory nieruchomości, jednocześnie znacznie ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Przyjrzyjmy się bliżej tej części ogrodzenia i sprawdźmy, ile kosztuje montaż bramy wjazdowej.

Brama przesuwne

Bramy przesuwne mogą być otwierane ręcznie albo automatycznie. Konstrukcje są dostępne jako bramy szynowe albo samonośne, które są droższe, ale też bardziej niezawodne niż konstrukcje szynowe. W przypadku tańszych bram otwieranych ręcznie trzeba się liczyć z kosztami na poziomie około 1,5 tysiąca złotych. Za model dobrej jakości należy zapłacić nawet około 3 tysiące złotych a za kutą bramę przesuwną robioną na zamówienie nawet do 8 tysięcy. Jeśli chodzi o koszty montażu jest to w graniach 500-1000 złotych w zależności do zakresu prac jaki musi wykonać montażysta.

Brama dwuskrzydłowa – cena z montażem

Brama dwuskrzydłowa jest montowana do słupków umocowanych na fundamencie. Słupki mogą być betonowe, murowane, albo metalowe. Do tego montuje się zawiasy i na nich skrzydło bramy. Najtańsza brama to 600-800 złotych. W zależności od czasochłonności prac za montaż zapłaci się około 500-1000 zł.

Ile zapłacisz za montaż napędu do bramy?

Napęd do bramy warto zamówić od razu na etapie zamawiania bramy. Wtedy nie ma problemu, że potem źle jest dopasowany taki napęd. Koszty będą niższe jeśli zdecydujemy się na montaż napędu osobno. To ile będzie kosztował montaż napędu jest uzależnione od rodzaju bramy i rodzaju wybranej automatyki a także dodatkowego wyposażenia. Ważne są fotokomórki, które dbają o bezpieczeństwo użytkownika takiej bramy. Mechanizm automatyczny można montować w bramach przesuwanych jak i dwuskrzydłowych. Trzeba jednak mieć napęd dopasowany do rodzaju bramy i materiału z jakiego jest wykonana.

Ile kosztuje montaż napędu do bramy skrzydłowej?

Jeśli chodzi o bramę dwuskrzydłową otwieraną automatycznie montaż będzie wymagał siłowników elektrycznych albo hydraulicznych. Silnik niezbędny do działania bramy montuje się do słupka albo do podmurówki. Może być umieszczony w obudowie oraz zakopany w ziemi. Dzięki temu będzie niewidoczny, ale to również wpływa na koszty montażu. Koszt napędu z montażem to około 100 złotych. Jednak częściej napęd wybiera się do bramy przesuwnej, w tej sytuacji jednak koszty napędu są wyższe, bo w ramie samonośnej może to kosztować z montażem nawet około 3-4 tysiące złotych. Montaż napędu do bramy przesuwnej jest możliwy i na początku inwestycji jak i po jakimś czasie. Wtedy jednak będzie trzeba doprowadzić np. zasilanie do takiego napędu więc może być konieczność przekopania posesji. Dlatego warto rozważyć taki montaż już wcześniej.

Warto również pamiętać, że sam napęd podnosi komfort użytkowania bramy i choćby z tego względu warto się będzie decydować na jego przygotowanie w bramie. Cena napędu do bramy przesuwnej jest uzależniona od tego jaki będzie zakres prac do wykonania i jest to około 350 złotych za montaż. Przy bramie wjazdowej niezależnie jaki będzie to rodzaj bramy warto się zdecydować na fachowca, który będzie odpowiadał za montaż. W tej sytuacji będzie się miało gwarancje, że ten montaż będzie wykonany faktycznie we właściwy sposób przez osoby, które się na tym odpowiednio znają. Wtedy nie ma obaw o jakość wykonywanych prac, montaż jest zrobiony profesjonalnie.

Previous Kontener mieszkalny - budowa i jego zalety
Next Domy z kontenerów - cena, projekt, realizacja. Ile trzeba zapłacić za dom z kontenerów?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jeszcze przez tydzień MON czeka na oferty w przetargu na śmigłowce

Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek

Wiadomości 0 Comments

Opłata audiowizualna to nowy podatek – wszyscy zapłacimy podwójnie

Od 1 lipca w miejsce abonamentu RTV ma wejść w życie nowa opłata audiowizualna doliczana do rachunku za prąd. Od każdego punktu poboru prądu energii ma być pobierane 15 zł miesięcznie. Koszty

Wiadomości 0 Comments

Do 2021 roku ruch wideo w sieciach mobilnych wzrośnie prawie 9-krotnie

Rośnie konsumpcja treści wideo dostępnych w internecie. W latach 2016–2021 ruch wideo w sieciach mobilnych wzrośnie blisko 9-krotnie. Za 4 lata mobilne wideo będzie miało 78-proc. udział w całkowitym ruchu w sieci. Coraz większe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź