Ryzykowne inwestowanie w nieruchomości

Ryzykowne inwestowanie w nieruchomości

Z powodu kryzysu na giełdzie, który dotknął świat przez ostatnie lata, coraz więcej ludzi zastanawia się nad bezpieczniejszymi metodami inwestowania swoich oszczędności. Od zawsze kuszącą perspektywą jest wizja lokowania kapitału w nieruchomościach różnego typu. Czy taki rodzaj inwestowania na pewno jest bezpieczny?

Przede wszystkim, jeśli chcemy bezpiecznie zainwestować nasz kapitał, musimy najpierw zbadać region w którym ewentualnie chcielibyśmy kupić nieruchomość. Ważne jest zapotrzebowanie jakie panuje na danym rynku. Jeśli jest mało mieszkań, które są na sprzedaż lub wynajem, a lokalne społeczeństwo cieszy się dobrobytem, jest to dla nas dobry znak. Wartość takiej inwestycji będzie wzrastać wraz z rozwojem regionu. Kolejnym elementem jest zapoznanie się z informacjami, które dotyczą zadłużenia miasta lub gminy. Ciężko obecnie znaleźć w Polsce region, który nie posiada długów ale z pewnością warto celować w lokalizację, która zaciągniętych zobowiązań ma jak najmniej. W momencie gdy gmina lub miasto bankrutuje całe obciążenie jest zrzucane oczywiście na obywatela zamieszkującego region, co ma negatywne konsekwencje na bardzo wielu płaszczyznach. Z pewnością nasza inwestycja bardzo dużo straci na wartości, jeśli dojdzie do takiej sytuacji. Jeśli mamy duży kapitał możemy inwestować w apartamenty nad morzem. Jest to dobra inwestycja o ile spełnia wyżej wymienione kryteria. Dobrze rozwijający się region turystyczny, tworzy bogatą społeczność lokalną, a razem z ogólnym dobrobytem, wzrasta cena naszej nieruchomości. Bezpieczną inwestycją jest zakupienie apartamentu w mieście, gdzie już od lat region przyciąga turystów, ale zwiększenie ryzyka i zainwestowanie we wschodzący rynek, może w konsekwencji przynieść nam większy zysk lub naturalnie stratę.

Inwestycja w rynek nieruchomości jest bezpieczniejszym krokiem, niż giełda ale nadal istnieje ryzyko w tej dziedzinie, ponieważ każda forma inwestycji jest obarczona mniejszym lub większym ryzykiem. Obiektywnym faktem jest jednak też to, że na tym polu możemy bardziej zapoznać się z przyszłą inwestycją i rozpoznać jakie jest ryzyko, co w przypadku giełdy jest dla przeciętnego człowieka niemożliwe.

Previous Rośnie polski rynek hotelowy. Przez pół roku przybyło 78 nowych hoteli
Next Nowoczesna logistyka zaopatrzenia w firmach produkujących samochody

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie. Dla nich polskie miasta oznaczają stabilną sytuację i pewne zyski, zwłaszcza na tle Europy Zachodniej. Pierwszy kwartał 2018 roku na rynku inwestycyjnym

Nieruchomości 0 Comments

Coraz większe zainteresowanie nieruchomościami luksusowymi

Z roku na rok przybywa bogatych Polaków, czyli zarabiających ponad milion złotych rocznie. W 2016 roku było ich już ponad 20 tysięcy. W związku z tym rośnie też zapotrzebowanie na droższe

ABC inwestowania 0 Comments

Przybywa hoteli ekonomicznych w dobrych lokalizacjach. Więcej będzie też apartamentów na długi wynajem

W Polsce działa ponad 2,5 tys. hoteli i ich liczba rośnie rocznie o ok. 5-10 proc. W ostatnich latach budowanych było więcej obiektów luksusowych, teraz szybciej rozwija się segment hoteli ekonomicznych, dwu-

7 komentarzy

 1. Claudio
  Sierpień 17, 21:12 Reply
  Fajną inwestycją w nieruchomości są też aparthotele. Kupuje człowiek swój apartament i oddaje go pod opiekę innym - i wszyscy są zadowoleni. Szczególnie fajne jest to w górach (np. w Karpaczu) - w popularnych ośrodkach, gdzie sezon trwa właściwie cały rok. Na pewno warto się nad tym zastanowić myśląc o inwestycjach w nieruchomości.
 2. gorles
  Listopad 06, 11:20 Reply
  Wszystko jest kwestią odpowiedniego kapitału, ale nie tylko. Żeby móc sensownie i realnie zainwestować, należy mieć do tego specjalistów - wtedy rzeczywiście przejęcie takiego centrum JARTOM ma sens o stwarza perspektywy.
 3. jeskin
  Grudzień 15, 11:16 Reply
  Nieruchomości magazynowe - w tym widać potencjał. Wszystko zależy od przyszłości. Nie ma co ukrywać, że bez konkretnych środków daleko nie zajedziecie, chociaż wiele zależy od tego, jak będziecie podchodzili do inwestowania.
 4. groszak
  Styczeń 12, 11:31 Reply
  JARTOM i hale magazynowe, jako doskonały przykład. To właśnie tego typu inwestycje, które dają spory potencjał, ale zakładając solidne do nich podejście. Przecież to logiczne, że nie da się zrobić fajnych interesów od razu - nieruchomości to problem długoterminowy, ale faktycznie ze sporym potencjałem.
 5. kamper
  Czerwiec 09, 11:27 Reply
  Z nieruchomościami nie ma dramatu - hale magazynowe dają coraz większe perspektywy, ale trzeba pamiętać, że hala magazynowa nie jest tematem na dziś i jutro, tylko na lata. Większość hal, które wiszą w bazie JARTOM przyniosła zyski naprawdę dopiero po wielu latach i to na nie warto postawić.
 6. gente
  Czerwiec 29, 11:33 Reply
  Dajcie przykład wolnej hali w jaką warto wejść. Coś gotowego pod produkcję związaną ze spożywką. Jest coś takiego na rynku? Faktycznie wolnego?
 7. mesmin
  Maj 28, 13:44 Reply
  Bądźmy poważni. W bazie JARTOM macie teraz 99 proc. rynku. Wszystkie hale magazynowe są do przejęcia na fajnych warunkach, większość nawet na rekordowo dobrych, tak więc pod względem inwestycyjnym mamy teraz naprawdę złoty okres. Kwestia jedynie taka, jak na to wszystko po prostu zareaguje rynek.

Zostaw odpowiedź