Przegląd poranny 7 lipca

Przegląd poranny 7 lipca

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kurs eurodolara kontynuował osuwanie się w dół, poniżej poziomu 1,3580. Analogicznie, dolar umacniał się względem franka szwajcarskiego. USD umocnił się na początku sesji w Azji także względem GBP, jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację tej pary walutowej. Z kolei na wykresie USD/JPY po początkowej zwyżce, niedźwiedzie ją praktycznie w całości zniwelowały.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Christine Lagarde z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedziała, że światowa gospodarka w tym roku nie zdoła wypracować wzrostu na poziomie 3,6%.

– W czerwcu liczba ogłoszeń o pracę w internecie w Australii wzrosła o 4,5% m/m. Z kolei liczba ogłoszeń o pracę w prawie spadła o 2,3% m/m.

– Christian Noyer z ECB powiedział, że strefa euro powinna uniknąć deflacji, ale inflacja pozostanie bardzo niska.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous MdM: rośnie liczba beneficjentów
Next Spokojny koniec tygodnia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Mirbud

Opór: 1,64 zł Wsparcie: 1,52 zł Mobilizacja strony popytowej na ostatniej sesji dała efekt w postaci przebicia krótkoterminowej linii trendu spadkowego, co powinno stanowić przyczynek do dalszych prób odreagowania spadkowej

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Groclin

Opór: 25,00 zł Wsparcie: 19,20 zł Od czerwca br. kurs spółki znajduje się w średnioterminowym kanale trendu horyzontalnego. Punktem zwrotnym dla notowań walorów spółki była skuteczna obrona dolnej linii kanału

Analizy GPW 0 Comments

Kolejna zmiana oczekiwań

Zmienność nastrojów jakie panują na rynku jest zdumiewająca. Inwestorzy nie są w stanie zaznać spokoju. Już gdy wydawało się, że piątkowe dane z USA coś wyjaśniły, poniedziałek przyniósł kolejną niespodziankę.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!