Czym są obligacje śmierci?

Czym są obligacje śmierci?

O obligacjach śmierci mówi się wtedy, gdy ubezpieczony zrzeka się prawa do polisy po swoim zgonie, w zamian za opłacanie składek. Zazwyczaj dotyka ludzi w podeszłym wieku, których długość życia nie przekroczy najbliższych 20 lat.

Całą procedurę można porównać do zwykłej transakcji gospodarczej zawartej na podstawie porozumienia z udziałem pośredników. Obie strony układu decydują się na konkretne zobowiązania i podpisem gwarantują ich wykonywanie w zamian za ustalone wcześniej dobra. Zwykle stroną kupującą jest bank lub instytucja o podobnym charakterze, która upatruje zysków w skupowaniu polis.

Skutkiem zawarcia porozumienia jest utracenie dostępu do zgromadzonych środków w zamian za wypłacenie umówionej kwoty. Zazwyczaj obligacje śmierci stosowane są w przypadkach beznadziejnych, kiedy ubezpieczony potrzebuje pieniędzy i nie ma wolnych funduszy. Jest to zwykle interes opłacalny głównie dla banku.

Celem banków i instytucji o podobnym charakterze jest gromadzenie polis i łączenie w jedną całość, która stanowi poważną wartość i tym samym zysk.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Czy istnieją atrakcyjne oferty na rynku deweloperskim?
Next Graal: kontynuacja wzrostów

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Czym jest flipping nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest bardzo ciekawym miejscem do dokonywania różnych analiz, co otwiera także ogromne możliwości inwestorskie. Jednym ze sposobów na zarabianie w tej sferze jest tak zwany flipping nieruchomości, który może

ABC inwestowania 0 Comments

Handel kontraktami CFD na waluty może dawać zyski rzędu tysięcy procent. Wiąże się jednak ze sporym ryzykiem

Rynek walutowy Forex dzięki wykorzystaniu dźwigni finansowej może oferować inwestorom zyski rzędu nawet tysięcy procent. Wiąże się to jednak także z ryzykiem poniesienia ewentualnej straty przewyższającej wartość zainwestowanych środków finansowych. Stąd

ABC inwestowania 0 Comments

Rosną ceny mieszkań. Gdańsk i Warszawa liderami wzrostów

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie przekroczyła 8 tys. zł, a w Łodzi zbliżyła się do 4 tys. zł. W większości miast ceny wzrosły o 2 do 6 proc.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź