Czy cena srebra pójdzie w górę?

Czy cena srebra pójdzie w górę?

Aktualna cena srebra rośnie, choć wartość tego surowca bywa dużo bardziej wahliwa niż w przypadku złota. Jak więc inwestować w srebro, aby osiągnąć jak największy zysk? Nie jest to trudne, wystarczy odrobina chęci, odpowiedni kapitał oraz podstawowa wiedza o aktualnej sytuacji makroekonomicznej na świecie.

W czasach niestabilnych rynków finansowych, powracających kryzysów i rosnącej inflacji, inwestorzy coraz częściej zwracają się w kierunku alternatywnych form lokowania środków. Najpopularniejszą metodą bezpiecznej i rentownej inwestycji jest zakup złota, jego wartość jest bowiem odporna na ekonomiczne kryzysy i rynkowe zawirowania. Inną formą lokowania pieniędzy jest inwestycja w srebro – instrument finansowy silniej powiązany z koniunkturą gospodarczą. Warto rozważyć właśnie tę formę oszczędzania, szczególnie, gdy nastawieni jesteśmy na dużo szybszy zysk, a bardziej dynamiczne wahania cenowe nie są nam straszne.

Czy inwestycja w srebro jest bezpieczna?

Największą zaletą oszczędzania w srebrze jest niewielkie ryzyko. Metal ten bowiem zawsze będzie coś wart – cena srebra nigdy nie spadnie do zera, co możliwe jest na przykład w przypadku papierów wartościowych. Mówiąc krótko, gdyby zdarzył się nieprzewidziany kryzys finansowy, w wyniku którego rynki światowe przeżyłyby wstrząs, to oszczędności włożone w metale szlachetne nie ucierpią tak, jak te włożone w papiery wartościowe czy walutę. Warto też pamiętać, że srebro używane jest powszechnie w przemyśle i duża jego część zużywana jest bezpowrotnie. Ponad połowa fizycznego zapotrzebowania na srebro wykorzystywana jest do użytku przemysłowego, głównie elektronicznego i samochodowego. Zwiększa to popyt, w wyniku czego rośnie również cena srebra. I choć w odróżnieniu od złota, cena tego surowca jest jednak dużo bardziej podatna na zmiany rynkowe, to perspektywy w skali długoterminowej są zdecydowanie pozytywne – analitycy przewidują ogólny wzrost ceny srebra. Inwestycja tego rodzaju jest również dobrym zabezpieczeniem przed inflacją – wartość pieniądza z czasem spada, więc zabezpieczenie oszczędności w metalach szlachetnych jest dobrą formą ochrony choćby części własnego majątku. Ale… od czego tak naprawdę zależy wartość srebra?

Kto ustala cenę srebra?

Do niedawna kurs srebra (London Silver Fixing) ustalały najważniejsze instytucje finansowe związane z rynkiem kruszców podczas konferencji telefonicznej organizowanej codziennie w ramach London Bullion Market Association. Dziś decyduje się o tym w ramach systemu LBMA Silver Price, który zarządzany jest przez CME Group oraz Thomson Reuters. Wycena wartości tego surowca uzależniona jest od aktualnych notowań oraz gospodarczej koniunktury. Jeśli chcemy zarobić, warto przed podjęciem decyzji o lokowaniu kapitału w srebro sprawdzić, czy dana transakcja w określonym czasie może nieść ze sobą szansę na zysk. W tym celu należy po prostu zorientować się w aktualnej sytuacji rynkowej oraz dostosować wartość lokowanego kapitału do oczekiwanych efektów inwestycji. O inwestowaniu w srebro można więcej dowiedzieć się na przykład na stronie Mennicy Polskiej – http://inwestycje.mennica.com.pl/ – gdzie jest także możliwość dokonania bezpośredniego zakupu srebrnych sztabek oraz monet bulionowych.

Dywersyfikacja metod oszczędzania

Inwestycje w srebro to na pewno dobry sposób na zysk w sytuacji, kiedy nie chcemy ryzykować gry na giełdzie. I choć cena srebra jest mniej stabilna niż cena złota, to jest to również dobra metoda zabezpieczania oszczędności. Rosnący popyt, spadająca podaż, a także ogólne przewidywania specjalistów sugerują, że cena srebra będzie w perspektywie długoterminowej rosnąć, a w przypadku kryzysu nie stracimy tyle, ile byśmy stracili inwestując na przykład na giełdzie. Ceny srebra są też dzisiaj bardzo korzystne i specjaliści nie przewidują, aby kiedykolwiek w przyszłości spadły poniżej aktualnego poziomu. I nawet, jeśli inwestujemy już w inny sposób, to warto rozważyć dywersyfikację metod oszczędzania i zarabiania pieniędzy, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – metale szlachetne sprawdzają się świetnie jako opcja dodatkowa, która uratować nas może w awaryjnej sytuacji kryzysowej.

Previous Pułapki Kredytu konsolidacyjnego
Next Jak obniżyć ratę kredytu walutowego?

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Ropa WTI testuje poziom 90 USD za baryłkę – raport surowcowy

Środa była na rynkach towarowych dniem przewagi strony podażowej – po raz drugi z kolei. Indeks CRB zanotował spadek o 0,23% do poziomu 277,91 pkt. Zniżka indeksu była rezultatem przede

Analizy surowców 0 Comments

Złoto najtańsze od czterech lat – komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Cena złota najniższa od 2010 roku w reakcji na zaskakujący ruch BoJ • Miedź z kolei reaguje wzrostem ceny Rynek surowców wciąż znajduje się pod presją

Analizy surowców 0 Comments

Cena złota zmierza w kierunku 1200 USD za uncję – raport surowcowy

Po wtorkowym powiewie optymizmu na rynkach towarowych, już wczoraj na rynkach tych pojawiło się więcej koloru czerwonego. Indeks CRB zanotował symboliczną zniżkę o 0,10% do poziomu 284,10 pkt. OPEC nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź