Ceny zbóż spadają przed raportem USDA

Ceny zbóż spadają przed raportem USDA

Notowania kukurydzy, pszenicy oraz soi dzisiaj kierują się na południe. W dużej mierze jest to rezultat oczekiwań związanych z dzisiejszą publikacją amerykańskiego Departamentu Rolnictwa.

Comiesięczny raport departamentu ma pojawić się o godzinie 18.00 polskiego czasu. Istnieje duża szansa, że USDA po raz kolejny podniesie w nim prognozy produkcji kukurydzy w USA do nowych rekordowych poziomów. Jeśli tak się stanie, notowania kukurydzy mogą powrócić do spadków. Jednak jakikolwiek inny komunikat prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu notowań kukurydzy.

1

Wykres 1. Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Previous Kolejna sesja rekordów na USD/RUB
Next Tydzień wyhamowania wzrostu na USD

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Sesja z niską zmiennością

Wykres dzienny złota przybiera formę krótkoterminowej konsolidacji. Od dziesięciu sesji cena porusza się przede wszystkim w wąskim zakresie 1450-1480$. Obszar ten jest powyżej linii kinjun sen, co może sugerować kontynuację

Analizy surowców 0 Comments

Platyna pogłębia spadki

Notowania platyny wciąż znajdują się pod presją podaży. Pod koniec września cena tego kruszcu spadła poniżej 1300 USD za uncję, a obecnie oscyluje już w okolicach 1250 USD za uncję.

Analizy surowców 0 Comments

Produkcja ropy w OPEC największa od 2 lat – raport surowcowy

Po niezłym poniedziałku na rynkach towarowych, wtorkowa sesja przyniosła diametralną zmianę nastrojów. Na rynkach większości surowców zdecydowanie dominowała strona podażowa, co zaowocowało spadkiem wartości indeksu CRB o 1,62% do poziomu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!