„Zielony” umacnia się na całej linii

„Zielony” umacnia się na całej linii

Euro (EUR) spadło z poziomu 1.2569 do niskiego poziomu 1.2319 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta straciła na wartości po tym jak Janet Yellen oświadczyła, że stopy procentowe wzrosną w przyszłym roku, podkreślając jednocześnie swoje obawy dotyczące gospodarki.

Dolar amerykański (USD) odbił się ze swojego miesięcznego minimum na poziomie 115.55 do poziomu 119.00 w stosunku do jena japońskiego (JPY), podczas wczorajszej sesji. Zielony umocnia się na całej linii po posiedzeniu FOMC, które miało miejsce wczoraj wieczorem.

Akcje

Akcje amerykańskie odzyskały część swoich wcześniejszych strat, ponieważ Fed podkreśla wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych. Indeks 500 (SPI) odbił się do poziomu 2010, US 30 (DOW) do poziomu 17324, a US Tech (NDQ) wzrósł do poziomu 4172.

Towary

Podczas sesji tygodniowej, gaz ziemny (NGS) spadł z poziomu 3.928 do niskiego poziomu 3.600 dolarów amerykańskich, ponieważ inwestorzy pozbywali się towarów ze względu na łagodną pogodę w USA. Na dzisiaj zaplanowana jest publikacja dotycząca zapasów gazu zimnego, która prognozowana jest na poziomie -61 mld zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) stracił ponad 200 pipsów i spadł do niskiego poziomu 1.5541 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). „Kabel” notowany jest blisko swojego rocznego minimum po wczorajszym oświadczeniu Fed.
Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze GBPUSD i korzystać, jeśli para będzie tracić na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous FED i SNB zaskakują - Raport dzienny FX
Next Rubel odrabia ogromne straty

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Decyzja TCMB wsparła waluty rynków wschodzących, w tym złotego

Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację korekty wzrostowej na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1840 PLN za euro, 3,0626 PLN względem dolara amerykańskiego oraz

Wiadomości 0 Comments

Rośnie skala zagrożenia chemicznego. Świadomość Polaków jest jednak wciąż niewielka

Ze względu na położenie Polska staje się coraz mniej bezpiecznym chemicznie krajem. Rośnie tranzyt materiałów, które potencjalnie niosą ze sobą zagrożenie. Mogą one stanowić nawet 15 proc. wszystkich przewozów. Główne

Komentarze rynkowe 0 Comments

W Polsce co roku pojawia się nawet 30 nowych marek handlowych

Polski rynek wciąż jest interesujący dla międzynarodowych marek. Co roku pojawia się na nim nawet 30 nowych graczy. Rozwijają się przede wszystkim w centrach handlowych, które zapewniają nowoczesną przestrzeń, marketing, dobry dojazd

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź