Czy warto założyć dziecku fundusz inwestycyjny?

Czy warto założyć dziecku fundusz inwestycyjny?

Każdy rodzic marzy, aby zapewnić swojemu dziecku godną przyszłość oraz środki niezbędne na start w dorosłe życie. Niektórzy próbują odkładać z domowego budżetu, inni szukają lepszych rozwiązań w banku. Czy fundusze inwestycyjne to dobre rozwiązanie? Jakie korzyści zapewnia młodemu człowiekowi?

Pomysł na świadome oszczędzanie dla własnej latorośli to jedna z lepszych rzeczy, jaką mogą zrobić rodzice (czasami również dziadkowie). W dzisiejszych czasach coraz trudniej rozpocząć życie na własny rachunek, znaleźć dochodową pracę oraz osiągnąć stabilizację finansową. Dlatego pewne zaplecze materialne może być nie tylko ratunkiem, ale pomocą w kryzysowych sytuacjach. Czasami zebrane środki pomogą w zakupie mieszkania, samochodu lub inne ważne cele.

Fundusze inwestycyjne są bardzo różne i warunki uzależnione od propozycji banku. Jednak z ogólnodostępnych informacji wynika, że są odmienne od tych oferowanych dla osób pełnoletnich. W przypadku programów oszczędnościowych dla dziecka uzbieranej sumy nie można wypłacić, ponieważ właścicielem konta jest młody człowiek. O dalszych działaniach zadecyduje dopiero, gdy ukończy 18 lat.

O wpłacanych kwotach można zadecydować samodzielnie. Jednak zazwyczaj wynosi od 50 do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od możliwości finansowych rodziców oraz momentu skorzystania z produktu (wiek dziecka). Co ważne, bank zwraca uwagę tylko na sumę rocznych wpłat. Oznacza to, że ewentualne przerwy w płatnościach nie stanowią najmniejszego problemu. Zgadzać się musi suma wpłat z całego roku.

Previous Nowa marka e-papierosów na rynku
Next Dbajmy o środowisko i o własną kieszeń

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Franczyza – Stań się przedsiębiorcą

Żyjąc w XXI wieku wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do zawrotnego tempa. Wszystko dzieje się szybko i każdemu zależy na oszczędzaniu czasu. Odzwierciedlenie tego możemy znaleźć przede wszystkim w biznesie, który od

Inwestowanie 0 Comments

W ciągu dwóch lat międzynarodowy koncern ABB zatrudni w Polsce blisko tysiąc pracowników

W związku z dalszym rozwojem kompetencji w obszarach takich jak IT, sprzedaż, rozwój produktu, funkcja wsparcia i R&D ABB szacuje, że w okresie 2015–2018 zwiększy zatrudnienie o około tysiąc osób, do ponad 5 tys. pracowników.

Inwestowanie 0 Comments

W Polsce nie powstał jeszcze żaden innowacyjny lek. Nasi naukowcy coraz bardziej zaangażowani w projekty biotechnologiczne

Rynek leków biotechnologicznych rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie. Coraz więcej firm pracuje nad innowacyjnymi lekami, mimo że polski rynek jest trudny, wymagający dużych nakładów i długotrwałych badań. Za to w dziedzinie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź