Czego rok 2020 nauczył nas o inwestowaniu w złoto?

Czego rok 2020 nauczył nas o inwestowaniu w złoto?

Ci, którzy kupili złoto inwestycyjne w poprzednim roku, mogli osiągnąć nawet 20% zysku. Rok 2020 był kolejnym rokiem rekordowych cen złota. Czego możemy nauczyć się z minionego roku o inwestowaniu w złoto Jakie wnioski możemy wyciągnąć z rajdu cen złota w 2020 roku i co powinniśmy zrobić? Zapraszamy do dalszej lektury, jeśli jesteś zainteresowany poznaniem odpowiedzi.

Inwestowanie w złoto – zalety i wady

Zacznijmy od przeanalizowania głównych zalet i wad inwestowania w królewski metal i które z nich były najważniejsze w 2020 roku. Większość ludzi słyszała, że złoto jest najlepszą inwestycją w czasach kryzysu. W ciągu ostatniego roku okazało się to prawdą. Wiele optymistycznych prognoz dla rynku złota było błędnych. Wielu inwestorów na całym świecie dostrzegło potencjał złota jako korzystnej inwestycji z powodu zawirowań gospodarczych spowodowanych pandemią koronawirusa. Popyt na złoto był znacznie większy niż podaż, co doprowadziło do dynamicznego wzrostu jego ceny.

Wiąże się to z kolejną ważną korzyścią płynącą z inwestowania w królewski metal. Jedną z niewielu inwestycji kapitałowych, która może chronić przed inflacją jest właśnie złoto. Przypomnijmy, że inflacja w tym kraju osiągnęła najwyższy poziom od wielu lat. Z podobnymi problemami boryka się wiele innych państw.

Jesteście ciekawi, jak inwestować w złoto? Czy wymaga to dużego kapitału? Jest wiele korzyści z inwestowania w złoto, m.in. niski próg wejścia, łatwy dostęp do złota inwestycyjnego, niski koszt kapitału. Najpopularniejsza moneta kruszcowa jest droga i kosztuje kilka tysięcy złotych. Wielu dystrybutorów oferuje sztabki inwestycyjne o wadze już od 1 grama. W złoto można też zainwestować już od kilkuset złotych.

Ważne jest, aby kupować złoto tylko od godnych zaufania firm, które mają doskonałe opinie i działają na polskim rynku od dłuższego czasu.

Gdy musimy upłynnić inwestycję, nie powinno być problemu ze sprzedażą złota. Monety kruszcowe, sztabki złota i monety bulionowe można bez problemu obracać. Czy są jakieś wady inwestowania w złoto? Minusem inwestowania w złoto jest konieczność jego fizycznego przechowywania. Jeśli posiadasz duże ilości złota, może dojść do kradzieży. Warto w takim przypadku rozważyć profesjonalne zabezpieczenie swojej inwestycji, czy to w postaci zakupu sejfów, czy wynajmu skrytek depozytowych w bankach.

Czy inwestycja w złoto w 2020 roku była opłacalna?

Jak już wspomnieliśmy, inwestycja w złoto 2020 na początku przyniosła na koniec ponad 20% zysku. Jest to ogromny zysk, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat bankowych. O złocie jako długoterminowym aktywie porozmawiamy w następnym akapicie. Warto przyjrzeć się zmianom ceny złota w ciągu ostatnich 5 lat. Ponad 70% zyskali inwestorzy, którzy posiadają złote sztabki lub monety. Jako sposób na oszczędzanie na emeryturę i przyszłość swoich dzieci, inwestowanie w złoto jest warte rozważenia.

Czy warto inwestować w złoto w 2021 roku?

Nie jest jasne, czy inwestowanie w złoto jest opłacalne. Ponieważ współczesna gospodarka jest tak złożona, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowają się kursy złota w ciągu najbliższego roku. Zależy to również od tego, czy planujesz inwestycję krótkoterminową czy długoterminową. Inwestycje w złoto mogą przynieść straty w długim okresie, czy to kilku miesięcy, czy nawet kilku lat. Ale biorąc pod uwagę historyczne kursy złota, długoterminowe inwestycje w ten metal szlachetny zawsze przynosiły nam zyski. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota? Czy jest tak w 2021 roku? Większość banków inwestycyjnych i instytucji finansowych uważa, że w tym roku ceny złota będą nadal rosły. Być może warto rozważyć tę lokatę kapitału jako element naszej strategii dywersyfikacji.

Previous Jakie jest najlepsze oświetlenie do sypialni?
Next Jak pozbyć się skoszonej trawy z ogrodu?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Za trzy lata internet zdecydowanie przyspieszy

Cyfryzacja jest jednym z sześciu obszarów decydujących o osiągnięciu celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą w połowie lutego przyjął rząd. W tym procesie kluczowe będą inwestycje w szybki internet. W ciągu kolejnych trzech

Inwestowanie 0 Comments

Grupa Velux stawia na niskoemisyjną i ekologiczną produkcję

Zgodnie z globalną strategią do 2020 roku emisja dwutlenku węgla zakładów produkcyjnych Grupy Velux ma być o połowę niższa niż w 2007 roku. W polskich fabrykach udało się już ograniczyć emisję o 16 proc. Dodatkowo

Inwestowanie 0 Comments

Sektor lotniczy potrzebuje kompleksowej strategii rozwoju

Polski sektor lotniczy wymaga opracowania kompleksowej strategii rozwoju – ocenia Adrian Furgalski z ZDG TOR. Powinna ona uwzględniać zarówno interesy przewoźników, lotnisk, jak i przemysłu lotniczego. Zdaniem eksperta nie powinno być w niej jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź