The New Procurement: Nowa era zakupów – PROCON/POLZAK 2021
Zakupy korporacyjne przeżywają obecnie renesans biznesowy. Po fazie walki z ograniczeniami, blokadami, rozpadającymi się łańcuchami dostaw – przychodzi czas światowej rekonwalescencji. Nowa Normalność. Po raz kolejny – Zakupy – odegrają kluczową rolę w odbudowywaniu światowej gospodarki. Tym razem, liderzy zakupów będą musieli zmierzyć się z wyzwaniami jakich nie znali do tej pory, nawet w okolicznościach z roku 2008.
Nowy kryzys, nowe wyzwania
Powrót do „nowej normalności” wymaga od Procurementu stawienia czoła nowym wyzwaniom. Rzeczywistość potwierdza prognozy przygotowane na podstawie badań McKinsey&Cimpany (2020) wśród zarządzających globalnymi zakupami. Po kryzysie w 2008 roku, większość firm koncentrowała się na realizowaniu strategii wychodzenia z recesji. Obecnie COVID19, oprócz oszczędzania pieniędzy i odzyskiwania rentowności, do puli kluczowych tematów dorzuca: zmieniającą się dynamikę rynku, nowe sposoby pracy, zwiększającą się niestabilność popytu oraz rosnącą kompleksowość w łańcuchach dostaw.
New Procurement: Partnering to create value
Podobnie do światowej gospodarki – niczym feniks z popiołów – odradza się konferencja PROCON / POLZAK. Jedno z najważniejszych, europejskich wydarzeń dedykowanych społeczności powraca w pełnej krasie. Po całkowicie zdalnej formie wydarzenia w 2020, specjaliści i kadra zarządzająca zakupami będzie mogła ponownie spotkać się ‘na żywo’ w październiku w samym centrum Warszawy w The Hub (Crowne Plaza).
Jak co roku, organizatorzy wydarzenia – OptiBuy – lider doradztwa i transformacji cyfrowej wspierający firmy w dążeniu do doskonałości zakupowej oraz PSML – Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów, przygotowali program obfitujący w wystąpienia międzynarodowych prelegentów i inspirujących gości. Wśród nich, oprócz przedstawicieli m.in. firm PZU, Lufthansa, Allegro, Lyreco, LPP, Polpharma, Żywiec czy Coca-Cola oraz instytucji (m.in. European Institute of Procurement Management EIPM czy Akademia im. Leona Koźmińskiego) znalazły się tradycyjnie nazwiska rozpoznawalne zarówno w branży (Keynote Speaker), jak i osobistości znane szerszej publiczności (mówcy konferencji TEDx – Janina Bąk, aka Janina Daily oraz prof. Piotr Zielonka). To co jednak w największym stopniu rok do roku przyciągało setki uczestników – praktyków i ekspertów zakupów i zarządzania łańcuchami dostaw – i czego nie zabraknie i tym razem, to niepowtarzalny klimat i duch konferencyjnego networkingu, platforma wymiany wiedzy, najlepszych praktyk, trendów i kolebka nowych przedsięwzięć, partnerstw oraz sojuszy.
Organizatorzy przygotowali dwie opcje uczestnictwa dla obu dni konferencji 19 i 20 października. Zdalną – która pozwoli obejrzeć prezentacje na żywo za pośrednictwem platformy konferencyjnej online. W hotelu Crowne Plaza – The Hub w Warszawie – gdzie porozmawiać będzie można z innymi liderami zakupów o nowej rzeczywistości biznesowej, nowych zagrożeniach, nowych wyzwaniach, nowych możliwościach – o erze New Procurement w dniach 19 i 20 października.
PROCON / POLZAK 2021 – New Procurement: Partnering to create value
19-20 października – Warszawa / online
Szczegółowe informacje, sylwetki prelegentów, program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie konferencji:
www.konferencja-proconpolzak.pl
Organizacja: www.optibuy.com i www.psml.pl
Może to Ci się spodoba
Leasing popularniejszy od kredytu bankowego wśród małych i średnich firm
70 proc. nowych samochodów w Polsce kupowanych jest w leasingu. Z tego mniej więcej połowę kupują mikro-, małe i średnie firmy, które zaczęły doceniać zalety tego narzędzia finansowania. Ten segment klientów staje się
Pielęgnacja skórzanej tapicerki
Skórzana tapicerka to zawsze bardzo ładny element samochodu, pod warunkiem wszakże, że jest ona odpowiednio zadbana. Na początek trzeba umieć rozróżnić skórę naturalną od sztucznej, a potem jest już z
Od lipca fiskus będzie kontrolować firmy przez Jednolity Plik Kontrolny
Po 1 lipca urzędy skarbowe będą przeprowadzać kontrole skarbowe elektronicznie, z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Zmiany te wymagają od firm dostosowania swoich systemów informatycznych, które od tego momentu będą musiały
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!