Ropa na czteroletnim minimum po posiedzeniu OPEC

Ropa na czteroletnim minimum po posiedzeniu OPEC

Euro (EUR) spadło wczoraj w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 1.2455 po publikacji rocznego wskaźnika inflacji CPI w Hiszpanii, którego dane zawiodły oczekiwania inwestorów. Wspólna waluta pozostaje pod presją w oczekiwaniu na dzisiejszą publikację prognozy inflacyjnej Eurostat w skali rocznej. Inwestorzy spekulują o wzroście inflacji w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) wzrósł wczoraj do poziomu 118.32 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen odbija się teraz, dzięki uzyskaniu lepszych niż oczekiwano danych o sytuacji ekonomicznej Japonii. „Zielony” umocnił się wczoraj w stosunku do większości głównych walut.

Akcje

Japońskie akcje zyskały na wartości dzięki publikacji lepszych danych wskaźników ekonomicznych, a chińskie akcje przeżywają swój największy tygodniowy wzrost w związku ze spadkiem cen ropy naftowej. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 17489, a notowania China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 8499.

Towary

Ropa WTI (OIL) oraz ropa Brent (BRT) straciły na wartości osiągając swoje najniższe od czterech lat poziomy wynoszące odpowiednio 67.74 oraz 71.12 dolarów amerykańskich, ponieważ OPEC nie podjął żadnego działania aby zapobiec dalszym spadkom cen tego surowca.

Para dnia i Opcje FX

Dolar kanadyjski (CAD) spadł wczoraj do poziomu 1.1353 w stosunku do dolara amerykańskiego wskutek spadku cen ropy naftowej do ich czteroletniego minimum. „Loonie” stracił na wartości pomimo uzyskania lepszych niż spekulowano danych salda obrotów bieżących w Kanadzie, ponieważ ropa jest jednym z najważniejszych kanadyjskich towarów eksportowych. Dzisiaj zostanie ogłoszony kanadyjski kwartalny wskaźnik poziomu PKB, inwestorzy spekulują o jego wzroście.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze USDCAD i liczyć na zyski, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous 5-letnie maksima na EUR/NOK
Next Ile kosztują w Warszawie najtańsze nowe mieszkania

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Złoty w defensywie, PKB za 2013r. w kalendarzu

Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w zakresie 5-miesiecznych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2205 PLN za euro, 3,0964 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4528

Komentarze rynkowe 0 Comments

RPP w centrum uwagi – komentarz PLN

Podczas wczorajszej sesji widoczna była presja na spadek wartości polskiego złotego. Nie można tu jednak mówić o dużych spadkach – indeks BOSSAPLN w zasadzie oscylował w okolicach poniedziałkowych wartości, konsolidując

Komentarze rynkowe 0 Comments

PLN na rocznych maksimach przed posiedzeniem EBC

Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę lekkiego odreagowania po wczorajszym wyraźnym umocnieniu w trakcie sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1283 PLN za euro, 3,0345 PLN

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź