Czy warto założyć lokatę strukturyzowaną?

Czy warto założyć lokatę strukturyzowaną?

Wielu klientów korzysta z propozycji bankowych, aby usprawnić oszczędzanie. Ułatwiają one cały proces i dają szansę na mnożenie zysków. Wśród wielu opcji dość popularne są lokaty strukturyzowane. Czy rzeczywiście warto skorzystać z takiego rozwiązania? Czy taka decyzja nie będzie ryzykowna?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że lokata strukturyzowana składa się z dwóch różnych części. Podstawą jest kwota bazowa czyli suma pewna, która rośnie zgodnie z umownymi ustaleniami. Druga cześć kapitału to kwota ryzykowna, która nie daje gwarancji na przychody.

Lokata tego rodzaju skierowana jest do osób, które liczą na szybki przyrost gotówki, ale jednocześnie nie boją się ryzyka i chcą obracać środkami według ustaleń banku. Niestety niesie to ze sobą ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ zazwyczaj inwestowanie w lokatę strukturyzowaną to loteria – nigdy nie można być pewnym rezultatu.

Podsumowując, lokata strukturyzowana to świetne rozwiązanie na pomnażanie oszczędności. Przeważnie inwestorzy notują zyski. Trzeba jednak znać czarny scenariusz i mieć świadomość prawdopodobnych strat.

Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Analiza Forex: USD/JPY
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Lokaty 0 Comments

Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?

Na rynku bankowym można odkryć wiele możliwości, by odkładać pieniądze. Wybór jest duży i trudny. Należy skrupulatnie go przeanalizować, uwzględnić ryzyko, planowany dochód i czas, na jaki chcemy zainwestować kwotę.

Lokaty 0 Comments

Czy lokaty terminowe są korzystne?

Lokaty terminowe są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które zgromadziły środki i chcą w krótkim czasie je pomnożyć. Wybór konkretnej oferty zależy od osobistych potrzeb i oczekiwań. Która lokata jest najkorzystniejsza

Lokaty 0 Comments

Co spowodowało likwidację lokat z kapitalizacją dzienną?

Jeszcze kilka lat temu prawie wszystkie banki w Polsce posiadały w swojej ofercie lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Jednak tego rodzaju depozyty zaprzestały chronić ich zwolenników przed 19% podatkiem od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź