BPH: raport rynek akcji

BPH: raport rynek akcji

Sesja

Środowa przecena na Wall Street, która przyniosła spadki na Dow Jones (-0,76%) nie zrobiła na inwestorach w Warszawie i w Europie większego wrażenia. W czwartek WIG20 wystartował od poziomu środowego zamknięcia i nie odbiegał od niego przez większość sesji. Wyprzedaż z dnia poprzedniego została zastopowana, choć najważniejsze dane z Niemiec i z Francji podane tuż przed godz. 10.00 dotyczące indeksu PMI dla usług były poniżej oczekiwań rynkowych. Poprawę nastrojów w początkowej fazie sesji inwestorzy z Warszawy zawdzięczają informacji z ministerstwa Skarbu Państwa o możliwości wypłaty większej wypłaty z KGHM niż proponuje zarząd spółki. W Europie inwestorzy pozytywnie zareagowali na zakończoną sukcesem hiszpańską aukcję obligacji o wartości 4,2 mld euro i pozostawienie stóp procentowych przez Bank Anglii i ECB na dotychczasowych poziomach. Pogorszenie nastrojów w Europie i w Warszawie nastąpiło po informacjach z amerykańskiego rynku pracy. Okazało się bowiem, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 385 tys. przy prognozie 347 tys. Ostatecznie indeksy w Warszawie zamknęły się na symbolicznych wzrostach. WIG20 wzrósł 0,26%,WIG 0,04% przy obrotach sięgających 751 mln zł.

Sytuacja techniczna

Indeks szerokiego rynku zakończył czwartkową sesję wzrostem o ledwie 0,04% a wyrysowana w obrazie graficznym niska biała świeca z dłuższym dolnym cieniem nie napawa optymizmem. Chociaż w obozie kupujących nie widać determinacji do podjęcia agresywniejszych działań (najbliższy taktyczny opór wyznaczony, przez połowę środowego korpusu nie został wczoraj nawet przetestowany) to jednak niewątpliwym sukcesem tej strony rynku jest obrona kluczowych wsparć, w postaci ostatnich, lokalnych minimów. Ta akcja skutkowała dodatkowo pojawieniem się pozytywnej dywergencji pomiędzy RSI a rynkiem, jednak średnioterminowa przewaga podaży, zobrazowana ponownie umacniającym się ADX każe z wyjątkową ostrożnością podchodzić do sygnałów generowanych przez szybkie oscylatory. Dotychczas, w ramach trwającej od stycznia spadkowej tendencji, wszystkie pozytywne dywergencje nie miały szans realizacji a tym samym sygnałem możliwości rynkowego zwrotu powinna być mocniejsza akcja popytu, prowadząca do domknięcia spadkowej luki z końca marca. Wobec marazmu w szeregach byków, perspektywa przełamania ostatnich minimów pozostaje wciąż prawdopodobnym wariantem rozwoju sytuacji.

 

 

BM BPH

Previous Raport surowcowy: Srebro
Next Analiza poranna Forex: USD/JPY

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja Czwartkowa sesja rozpoczęła się w dobrych nastrojach, kurs czerwcowej serii kontraktów terminowych wystartował z pułapu 2 287 pkt, by zaraz po otwarciu ustanowić dzienne maksimum punkt wyżej. Po otwarciu

Analizy GPW 0 Comments

Przegląd poranny 6 czerwca

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA zanotowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach eurodolara. Główna para walutowa zanotowała minima w rejonie 1,35116 USD, aby dość szybko wzrosnąć do okolic 1,3669 USD.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja W piątek kontrakty terminowe na WIG20 rozpoczęły sesję neutralnie, przy czym wraz z otwarciem rynku kasowego strona podażowa osiągnęła przewagę i kurs FW20M13 przed 11:00 wyznaczył dzienne minimum na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź