Wymiana waluty w Internecie

Wymiana waluty w Internecie

Już nie trzeba wychodzić z domu, żeby wymienić pieniądze na wakacyjny wyjazd lub pod kątem oszczędności czy inwestycji. Każdy może skorzystać z kantoru internetowego, który daje możliwość zakupu lub sprzedaży waluty po korzystnym kursie.

Można zapomnieć o stacjonarnych kantorach, które dyktują sobie tylko znane kursy walut. Teraz można korzystać z kantorów internetowych, które działają szybko i sprawnie oraz są przyjazne użytkownikowi. Układ kantoru i sposób wymiany oraz cały proces cechuje się łatwością obsługi i przejrzystością.

W jaki sposób wymieniać walutę online? Trzeba wybrać kantor i zarejestrować się, a także posiadać konta bankowe w złotówkach oraz w innych wybranych walutach – między tymi rachunkami będą odbywały się transakcje. Kantory internetowe oferują szybki serwis – pieniądze z powrotem są przelewane na konto średnio w ciągu 30 minut od zawarcia transakcji. Klient cały czas może sprawdzać status zlecenia, a przed wykonaniem go, kilka razy upewnić się, co do wysokości kursu.Transakcja może ulec przedłużeniu np. jeśli zlecenie zakupu lub sprzedaży waluty zostało zrobione po godzinach, w których dokonuje się wymiany bądź w weekend lub dni wolne od pracy. Mimo, że kantor czynny jest przez cały czas, transakcje uzależnione są od systemów rozliczeń międzybankowych.

Kursy walut online są przeważnie lepsze od tych w zwyczajnych kantorach. Jednak nie oznacza to, że wszystkie kantory internetowe mają takie same kursy dla każdej waluty. Tutaj też występują różnice, a klient może wybrać sobie ten kantor, który oferuje najlepszy kurs.

Kantory internetowe oferują znacznie niższy spread niż banki, dlatego są pomocne wtedy, kiedy spłacamy kredyt w walucie obcej np. w euro lub we franku szwajcarskim. Oszczędność na wymianie waluty widać praktycznie od razu, a w skali roku są to całkiem spore pieniądze. Być może właśnie to sprawa, że e-kantory są tak popularne, a ich klienci zadowoleni.

Previous Zanim zainwestujesz
Next Ceny polskiej żywności na rynkach wschodnich wzrosły o 25-30 proc. To większy problem niż embargo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zaufanie zagranicznych klientów – bezcenne

Jak cenni są klienci dla branży e-commerce? Czy nabywcy zagraniczni doceniają polski rynek towarów? I czy polscy sprzedawcy interesują się zagranicznymi rynkami zbytu? Parametry rynku Obecnie przychody polskich sklepów internetowych

Wiadomości 0 Comments

Coraz lepsze wyniki polskiego rynku lotniczego. Rośnie liczba pasażerów lotów międzynarodowych i czarterowych

Choć statystyczny Polak lata mniej niż Europejczyk, polski rynek przewozów lotniczych dynamicznie rośnie. W I kwartale 2017 roku polskie porty lotnicze obsłużyły 7,5 mln pasażerów, czyli o 17 proc. więcej niż rok

Wiadomości 0 Comments

Średnio na zakupy w internecie Polacy przeznaczają 80 zł miesięcznie

Rośnie zaufanie klientów do e-sklepów. 54 proc. internautów deklaruje, że kupują online na polskich stronach internetowych. Wciąż decydująca przy wyborze sklepu i produktu lub usługi pozostaje cena. Tu też internet ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź