Rynek lokali biurowych w Polsce
Deweloperzy oddają coraz więcej pomieszczeń biurowych do odbioru na polskim rynku nieruchomości. W samej Warszawie jest ich o 30% więcej niż w zeszłym roku.
Możliwości ulokowania swego biura jest sporo. Wspomniana Warszawa oferuje kilkadziesiąt lokali w samym centrum miasta. W tyle nie pozostaje Wrocław i Kraków, gdzie powierzchni biurowych także przybywa w szybkim tempie. Aktywność deweloperów w tym sektorze rynku nie jest przypadkowa. Opierają się na rzetelnych opiniach analityków, którzy deklarują duży popyt na tego typu usługi.
Największe zainteresowanie odnotowywane jest we Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście. Nie są to tylko polscy inwestorzy. Statystyki wskazują na spory udział przedsiębiorców zagranicznych w kwestii wynajmu polskich lokali. Jest to dobry znak, świadczący o ciągłym rozwijaniu się strefy biznesowej w Polsce.
Nowe warszawskie biurowce powstają w wyniku inwestycji miasta w rozwój komunikacji. Nowe mosty, linie metra i autobusów rozwijają przemysłowo ten obszar. Łatwy dojazd do miejsca pracy jest przecież dość istotny. Sytuacje przenoszenia swojej działalności do centrum miast nie są odosobnionym przypadkiem. Atrakcyjne są też kolejne planowane inwestycje w Warszawie dla przyszłych najemców.
W praktyce nie tylko duże powierzchnie biurowe cieszą się zainteresowaniem. Firmy rodzinne preferują mniejsze metraże. Dlatego też rynek nieruchomości jest tak atrakcyjny oferując lokale o zróżnicowanych metrażach w sam raz dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
W oczekiwaniu na dopłaty – najem
Nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych może wejść w życie już latem. Jest w końcu dobra informacja dla osób chcących zamieszkać na swoim. Młodych planujących zakup mieszkania będzie wspierał nowy
Wybieramy ukończone mieszkania
Ponad połowa kupujących wybiera mieszkania w ukończonych inwestycjach, ponieważ ich dostępność ostatnio wzrosła Od połowy minionego roku regularnie maleje liczba mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów. Z drugiej strony rośnie
Fundusz mieszkań na wynajem kołem ratunkowym zagrożonych hipotek?
Według informacji podanej przez Rzeczpospolitą, Związek Banków Polskich (ZBP) zaproponował zmianę koncepcji należącego do Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) Funduszu mieszkań na wynajem. Zamiast nabywania mieszkań od deweloperów miałby on uruchomić
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!