Przegląd poranny 22 sierpnia
Sesja amerykańska: Na początku sesji w USA dolar amerykański osłabiał się względem euro, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego. Niemniej jednak, już po dwóch godzinach sesji te delikatne spadki zostały wyhamowane. Z kolei notowania jena japońskiego pozostawały relatywnie stabilne względem USD.
Sesja azjatycka: Po spokojnym początku sesji w Japonii, w drugiej jej połowie amerykański dolar zaczął się systematycznie osłabiać względem EUR, JPY, GBP i CHF. Na razie jednak zniżka na dolarze jest niewielka.
Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.
Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:
– W lipcu 2014 roku sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA wzrosła do 5,15 mln z 5,03 mln przed miesiącem. Rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 5,02 mln sprzedanych domów.
– Czwartkową sesję S&P500 zamknął wzrostem o 0,30% do poziomu 1992,38 pkt. Jest to najwyższy poziom w 57-letniej historii indeksu. W sumie w tym roku S&P500 bił rekordy już 28 razy rosnąc od początku stycznia o 9,23%. W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks ten dał zarobić 22,76%.
– Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w sierpniu 58,0 pkt wobec 55,8 pkt miesiąc wcześniej – podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 55,7 pkt.
Dorota Sierakowska
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Złoty odrobi straty
Od rana wspólna waluta lekko zyskuje wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,2940. Wczoraj kurs EUR/PLN wzrósł do 4,21, tym samym odnotował najwyższy poziom od prawie czterech miesięcy. Notowania
Dolar odbija w ślad za wzrostem rentowności obligacji – Raport dzienny FX
Wzrost rentowności amerykańskich obligacji rządowych, które wcześniej wyraźnie taniały, może być jednym z wytłumaczeń nieznacznego umocnienia się dolara na przestrzeni ostatnich godzin. Tylko, że kluczowe dla długu informacje napłyną dopiero
Eurodolar bezradny
Wtorek przynosi odreagowanie na rynkach giełdowych i zaskakująco dobre dane makroekonomiczne. Na rynkach walutowych mieliśmy natomiast do czynienia z nieudanym rajdem dolara i odreagowaniem na rublu. Wygląda na to, że
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!