Jak skutecznie inwestować?

Jak skutecznie inwestować?

Inwestowanie to sztuka trudna i wymagająca. Należy włożyć wiele uwagi i poświęcenia, aby móc oczekiwać na zyski. Co zatem robić, aby osiągać sukcesy?

Przede wszystkim każdemu inwestorowi potrzeba systematyczności i dużego wkładu czasu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wiele godzin pochłania siedzenie nad dokumentami i czytanie wiadomości gospodarczych.

Najważniejsze to przeglądanie zawartych umów, kontaktów z klientami. Dzięki temu można wskazać wszystkie pomyłki i błędne posunięcia. To świetny sposób na naukę. Nauczka i własne doświadczenia najlepiej działają. Zatem dobry inwestor to przede wszystkim inwestor, który jest świadomy swoich mocnych i słabych stron.

Poza tym trzeba mieć świadomość jak rozbieżne są założenia od późniejszych efektów. Czy mają ze sobą coś wspólnego oraz dlaczego tak drastycznie się od siebie różnią? Analiza własnych zachować bywa trudna. Czasami inwestorem kierują emocje, przeczucie, spontaniczny wybór. Warto wyeliminować element emocjonalny. Należy skupić się na surowych kalkulacjach z odrobiną intuicji. Trzeba pamiętać, że każda przeprowadzona transakcja może być źródłem nowych doświadczeń.

Wielu osobom brakuje obiektywizmu, próbują tłumaczyć swoje niepowodzenia, zrzucają winę na czynniki niezależne od siebie. Warto jednak spojrzeć na wszystko z boku i ocenić bez zbędnych usprawiedliwień, na surowo.

Dodatkowo brak zdyscyplinowania to ogromna wada ludzi biznesu. Nie potrafią systematycznie działać i pracować. Od czasu do czasu zajmują się swoimi sprawami zawodowymi, zaniedbują relacje z kontrahentami, nie śledzą wiadomości gospodarczych i ekonomicznych. Jest to stanowczo niedopuszczalne.

Sukces to marzenie każdego początkującego inwestora. Do tego dąży każdy, kto znalazł się w tej branży. Jednakże droga do celu jest długa i wyboista. Trzeba znaleźć w sobie pokłady konsekwentnego i surowego człowieka, aby móc właściwie oceniać swoje wybory. Warto mieć świadomość, że złe i pochopne decyzje przyniosą straty. Zdarza się przewrotnie, że przynoszą zysk, ale zazwyczaj jednorazowo. Posunięcia w biznesie zawsze wiążą się z ryzykiem. Trzeba jednak je maksymalnie minimalizować, aby nie dopuścić np. do całkowitego bankructwa.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy przedsiębiorca musi być dla siebie surowym nauczycielem, doradcą i świadomym inwestorem. Połączenie wyżej opisanych cech to gwarancja sukcesu.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Raport poranny Forex
Next ECB rynkom nie pomógł

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Od połowy maja WIG20 stracił ponad 10 proc. Okazje mogą się trafić w sektorach budowlanym, turystycznym, handlowym i spożywczym

Choć polska gospodarka nie jest bezpośrednio uzależniona od sytuacji w Grecji, to jednak negatywny sentyment inwestorów przekłada się na rynki finansowe. Indeks WIG20 stracił od połowy maja ponad 10 proc. Jeszcze mocniej

Inwestycje w kryzysie 0 Comments

Czy istnieją atrakcyjne oferty na rynku deweloperskim?

W związku z przedłużającym się kryzysem rynek deweloperski proponuje coraz bardziej atrakcyjne i ciekawe oferty. Wiele z nich kusi zainteresowanych nieruchomościami klientów. Jednak nie zawsze są one korzystne i warte

Inwestycje w kryzysie 0 Comments

Jak bezpiecznie inwestować w czasach kryzysu finansowego?

W dobie kryzysu finansowego liczba bezpiecznych narzędzi pomocnych w inwestowaniu jest coraz mniejsza. Akcje z roku na rok stają się coraz bardziej ryzykowną opcją, podczas gdy obligacje praktycznie nie przynoszą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź