Ile trwa sprzedaż akcji?
Od momentu zlecenia sprzedania posiadanych funduszy do ich realnego zbycia mija kilka dni. Co jest tego powodem?
Pesymistyczne prognozy akcyjne odstraszają zainteresowanych, którzy postanawiają pozbyć się posiadanych dóbr. Zanim otrzymają gotówkę może minąć jakiś czas. Jeśli składamy zlecenie odsprzedaży w pierwszym dniu zmniejszenia wartości, musimy pamiętać o tym, iż realnie otrzymamy niższą kwotę, gdy fundusz będzie się nadal zmniejszał.
Termin wysłania przez inwestorów prośby jest tu szczególnie istotny. W praktyce dotyczy to okresu, w którym pracownik transferowy otrzymał zlecenie i wdrożył go. Od tego w większej mierze zależy kurs, w jakim spieniężymy majątek. Statut każdego funduszy definiuje ramy czasowe wykonania takich działań na prośbę zainteresowanego. Z reguły jest to od dwóch do czterech dni roboczych.
Fundusz ma obowiązek ustosunkować się do zamiaru pozbycia się akcji. Opisuje się dwa przypadki, gdzie rozporządzenie to nie ma zastosowania, a dokładnie:
– posiadane przez nas akcje stanowią kwotę wyższą niż 10% dóbr całego funduszu,
– rzetelna wycena nie może zostać przeprowadzana z przyczyn niewynikających ze strony pracowników zaangażowanych w proces.
W praktyce zawieszenie trwa około 14 dni bądź do czasu, gdy kondycja gospodarcza funduszu pozwoli na sprzedaż znacznej części udziałów.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Zarządzanie apartamentami inwestycyjnymi: jak maksymalizować zyski i minimalizować ryzyko
Zarządzanie apartamentami inwestycyjnymi wymaga nie tylko zrozumienia podstawowych zasad nieruchomości, ale również umiejętności adaptacji do zmieniających się rynków i potrzeb najemców. Sukces w tej dziedzinie zależy od wielu czynników, począwszy
Wybieramy program do fakturowania
Kiedy prowadzisz własny biznes, potrzebujesz nie tylko dobrego sprzętu, fantastycznego towaru i najlepszych pracowników. Żeby umieć najlepiej obsługiwać klientów, potrzebny Ci jest odpowiedni program do faktur. Firma Mega-Tech tworzy oprogramowanie
Jak inwestować w alternatywy?
Jak wynika z badań CBOS, co dziesiąty Polak niespodziewany przypływ gotówki zainwestowałby w dzieła sztuki, biżuterię, złoto lub inne kruszce. Inwestycje alternatywne z roku na rok poszerzają grono swoich zwolenników.